01.09.2019 19:00 CET
2 : 2
(2:0)

AS Trenčín - FC Nitra 2:2

AS Trenčín hral podľa papierových predpokladov len do polčasu. Napokon si s Nitrou po hektickom závere podelil body za remízu 2:2 (2:0).

V siedmej minúte našiel Roguljić na hranici šestnástky Nitry Čatakovića. Ten poriadne napriahol, no lopta minula pravú tyč Šípošovej bránky. V dvanástej minúte lopta po centri skončila na hlave Čatakovića, ktorý ju vo výskoku poslal vedľa ľavej tyče bránky hostí. V 19. minúte Comvalius vypálil z ľavej strany, Šípoš loptu vyrazil a pohotový Koolwijk z dorážky mieril presne - 1:0. V 23. minúte zakončoval z pravej strany Bukari. Jeho krížnu strelu Šípoš bravúrne vyrazil na rohový kop. V 25. minúte sa do úniku z pravej strany dostal Gatarić, a jeho strela opečiatkovala ľavú tyč Šemrincovej bránky. Po polhodine hry Roguljić napálil do pravej tyče bránky hostí. Strela sa odrazila na kopačku Čatakoviča, ktorý ju bez problémov poslal do siete - 2:0.

Nitra hrala v druhom polčase oveľa lepšie. V 52. minúte znížil na 1:2 Chobot. Už o päť minút nato bolo vyrovnané. Ristovski dostal dobrú loptu medzi obrancov Trenčína, nikto ho nedokázal zastaviť, a tak popri Šemrincovi poslal loptu do siete - 2:2. V 72. minúte vyskúšal strelu Bukari, Šípoš však jeho pokus bravúrne vyrazil na rohový kop. V 76. minúte využil menšiu chybu obrancu Nitry pri odkope Zubairu a napriahol z hranice šestnástky. Šípos opäť vytláčal na roh. V 83. minúte ostal po strete v šestnástke ležať na trávniku Bukari a diváci sa veľmi hnevali. Následne ešte počas hry ostal na zemi ďalší hráč AS a do toho Depetris opečiatkoval spojnicu Šípošovej bránky. V nadstavenom čase mieril Bukari v páde vysoko nad bránu. Nitra sa v závere mohla dostať do prečíslenia, Šurnovského prihrávka však neprešla cez jediného obrancu Trenčína. Vo štvrtej minúte nadstaveného času Fábry takmer zlomil pravú tyč Šemrincovej bránky. AS Trenčín stratil dvojgólový polčasový náskok a s FC Nitra na štadióne v Žiline iba remizoval 2:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu