10.08.2019 19:00 CET
2 : 1
(0:1)

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 2:1

AS Trenčín dokázal vo štvrtom kole Fortunaligy zvrátiť nepriaznivý stav a FC DAC Dunajská Streda zdolal na domácej tráve v Žiline 2:1 (0:1).

V zápase dvoch ofenzívne ladených mužstiev mali prvú vážnejšiu príležitosť domáci Trenčania. Po prihrávke zľava tečoval loptu v ťažkom uhle Depetris. Gólman Jedlička dokázal vytesniť na roh. Trenčania boli na začiatku aktívnejší, no chýbala im lepšia finálna prihrávka a presnejšie zakončenie. Postupne začali iniciatívu preberať hostia. V 19. minúte sa po Blackmanovom sóle cez dvoch hráčov a prihrávke na Vidu tešil sektor hostí. Pomalá strela k ľavej žrdi znamenala pre DAC vedenie 1:0. Tempo hry po góle opadlo. Po Divkovičovej prihrávke z krídla Ramirez v tutovke netrafil bránu Trenčína. V 41. minúte sa po niekoľkých odrazoch lopty v pokutovom území ocitol zoči voči Šemrincovi Divkovič, aj on však zblízka mieril vedľa.

V druhom polčase Ramireza nahradil Čmelík. Na začiatku 49. minúty po prihrávke Bukariho strieľal Depetris. V 53. minúte Vida prehral osobný súboj na svojej polovici, Rogulič našiel Zubairua a ten pekným oblúčikom vyrovnal na 1:1. Pokus Vidu v 60. minúte vyrazil Šemrinec. V čistej šanci z jedenástich metrov trafil Divković južnú tribúnu žilinského štadióna. Po priamom kope v 67. minúte odpískal rozhodca pokutový kop za ruku jedného z hráčov v múre. Vida z bieleho bodu napálil do ľavej žrde, a tak sa stav nemenil. V 74. minúte sa po Blackmanovej prihrávke a Kleščíkovom zaváhaní dostal k šanci Čmelík, v pokutovom území však nemieril presne. Po prudkom priamom kope v 85. minúte minul bránu z tesnej blízkosti hlavou Abdulrahman. Bukari z ostrého uhla rozvlnil bočnú sieť. Po uplynutí riadneho hracieho času Čmelíkov prízemný center napálil tesne vedľa v stopercentnej šanci Vida. O minútu nato rozhodol po protiútoku striedajúci Čataković: z kraja pokutového územia napálil nechytateľne k vzdialenejšej žrdi - 2:1. AS Trenčín zdolal FC DAC Dunajská Streda gólmi po obrátke 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk