05.08.2018 19:00 CET
1 : 2
(0:2)

Zemplín Michalovce - Slovan Bratislava 1:2

MFK Zemplín Michalovce podľahol na domácej tráve v treťom kole Fortunaligy podľa očakávaní ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2).

V úvode sa najprv predviedli Slovanisti, ktorí pohrozili strelou Savičeviča. Kira ju vyrazil na roh. Avšak už o niekoľko desiatok sekúnd po tomto momente sa tešili hostia, keď sa presadil Hološko - 1:0 pre belasých. Po chvíli sa snažil prekonať obranu hostí Vaščák a po kontakte so Salátom spadol. Píšťalka hlavného rozhodcu ale zostala nemá. Slovan bol v prvom polčase opticky lepší a skóre sa jeho aktivitou zmenilo opäť. Po rýchlej kontre nedal Kirovi šancu van Haaren - 2:0. Domáci mohli ešte do prestávky znížiť Carrillom, ale strela michalovského legionára skončila na žrdi brány hostí.

V druhom polčase Slovanisti hrali pragmaticky a udržiavali priaznivý stav. Iniciatívu na svoje kopačky prevzal Zemplín, ale do gólových šancí sa dostávali veľmi ťažko. Príležitosti nastali v poslednej desaťminútovke. Dvakrát si so Sulleyovou koncovkou poradil efektívny Greif. Domáci fanúšikovia sa dočkali aspoň čestného úspechu. V nadstavenom čase znížil na konečných 1:2 Kurminowski. MFK Zemplín Michalovce podľahol ŠK Slovan Bratislava 1:2 a ocitol sa na dne tabuľky najvyššej súťaže. Slovan si naopak upevnil vedúcu priečku s deviatimi bodmi z troch zápasov o skóre pred druhou Dunajskou Stredou.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk