30.03.2019 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Zemplín Michalovce - ŠKF Sereď 2:0

V druhom kole nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o titul zvíťazil MFK Zemplín Michalovce nad ŠKF iClinic Sereď 2:0, keď oba góly padli ešte do polčasu.

V 17. minúte Rota s prehľadom vošiel do šestnástky a nabil Žofčákovi. Jeho pekná strela skončila v bráne - 1:0. V 20. minúte chcel Zacharkiv potrestať nedorozumenie v obrane hostí a mohol zakončiť do prázdnej brány. Ako si však nabehol na loptu, pošmykol sa a bolo po dráme.

V 23. minúte ten istý hráč poslal iba slabú strelu, a to rovno do miest, kde čakal Penksa. V 27. minúte Lačného jemná strela ponad múr rozvlnila bočnú sieť. Diarra z tesnej blízkosti Penksu chcel posielať prihrávku na voľného spoluhráča, no brankár nováčika zastavil loptu nohou. V 40. minúte sa Zacharkiv ocitol sám pred brankárom Penksom. I keď sa zdalo, že bude mať ťažšiu pozíciu, popri žrdi usmernil loptu do siete - 2:0.

V 72. minúte nabral veľkú rýchlosť Rota, dostal sa cez všetkých súperových hráčov a v pokutovom území sa prezentoval dvomi streleckými pokusmi. Ani jeden sa nedostal bližšie k bráne. V 79. minúte Sereď strelila gól na 2:1, ale kvôli ofsajdu nebol uznaný.

V 88. zavelil k samostatnému úniku Sulley. V pokutovom území ho od lopty telom odstavil Ba. V rovnakej minúte červenú kartu dostal Seredčan Martin Sus. V nadstavenom čase mohli Zemplínčania pridať tretí gól. Sulley opäť dlho váhal so strelou a hostia mu ju zablokovali. Po troch nadstavených minútach zápas skončil. Michalovce zdolali Sereď 2:0 a v tabuľke sú už len tri body za štvrtým Ružomberkom.

Autor: Dušan Guman / sport.sk