16.02.2019 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - ŠKF Sereď 1:0

V 19. a zároveň prvom jarnom kole Fortunaligy získali Michalovce veľmi cenné tri body na domácej tráve, kde porazili Sereď tesne 1:0 (1:0).

Triumf východniarov v dôležitom súboji o účasť v nadstavbovej šestke o titul zariadil 35-ročný Igor Žofčák z pokutového kopu. Lepšie však mohli začať hostia. V piatej minúte po prihrávke Moronga mal dobrú šancu Špehar, ale Kiru neprekonal. Domáci sa snažili útočiť a snaha Kolesára o individuálny prienik pred brankára Nwolokora priniesla ovocie. Najlepší strelec Zemplínčanov získal pokutový kop, z ktorého kapitán Žofčák otvoril skóre - 1:0. Domáci mali v prvom dejstve miernu hernú prevahu, no Nwolokora už vážnejšie neohrozili. Diváci videli do konca úvodnej 45-minútovky ešte po jednom neuznanom góle na oboch stranách, v oboch prípadoch pre ofsajdy. V úvode druhého polčasu útočili hostia, chýbal im ale moment prekvapenia. V 63. minúte chcel poistiť náskok Zemplína Sulley, nehlavičkoval však ideálne. Domáci potom prevzali iniciatívu a bránili náskok. V 72. minúte neuspel v prieniku Casado. Proti Dankovej strele sa efektne prezentoval Nwolokor. Gólom sa neskončilo ani prečíslenie domácich v 75. minúte, ktoré zle zakončil Diarra. Víťazstvo najvýchodnejšieho tímu Fortunaligy mohol navýšiť Sulley v 84. minúte, keď tiesnený v úniku zakončil do pravej žrde. Druhý gól nepridal ani Kolesár, ktorého strelu zastavilo brvno. MFK Zemplín Michalovce porazil nováčika zo Serede vo veľmi dôležitom súboji tesne 1:0.

"Vedeli sme, že nás čaká silný súper a aj to, v akom stave je ihrisko. Tomu sme prispôsobili taktiku, ktorá bola hrať jednoduchšie a bojovne v hornej zóne. To nám vychádzalo a celkovo to bol z našej strany bojovný výkon. Je to zaslúžené víťazstvo. Okrem streleného gólu sme mali ďalších 5-6 čistých šancí, ktoré by sme mali premieňať. Preto verím, že sme si góly nechali na ďalšie zápasy," zhodnotil výkon svojho tímu tréner domáceho mužstva Anton Šoltis. "Myslím si, že to bolo priemerné, ale bojovné stretnutie. V prvej štvrťhodine sme si vytvorili niekoľko sľubných šancí, škoda, že sme ich nedotiahli do gólového konca. Potom sme inkasovali gól z penalty, ktorá asi mala byť, pretože kontakt tam bol. V druhom polčase sme sa snažili o vyrovnanie, hrali sme vabank. Bolo to hore-dole, prišli aj šance. Mrzí nás, že sme neskórovali. Gratulujem domácim k víťazstvu," pridal svoje postrehy tréner Serede Karel Stromšík.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk