27.04.2019 17:00 CET
2 : 1
(2:0)

Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 2:1

Už štvrtýkrát za sebou Žilina prehrala. Tentoraz na ihrisku Michaloviec a tí by určite túto výhru vymenili za výhru v pohári a následny postup do finále. Zemplín viedol už po prvom polčase 2:0, po zmene strán len skorigoval Tomič.

Hralo sa aktívne od začiatku zápasu a smerom dopredu to bolo zaujímavé. Šošoni mali viac z hry a vytvorili si prevahu, no gól sa im streliť nedarilo. Naopak, lepšie na tom boli s efektivitou domáci hráči, pretože pre uplynutím polhodiny hry sa po Kountouriotisovej prihrávke ocitol v šanci Tounkara, zbavil sa Kašu a dal na 1:0. Zemplínčania mali odrazu krídla a boli sebavedomejší. A keďže odvážnym šťastie praje, opäť sa potešili hostiteľské farby. V 34. minúte Žofčák pekne spolupracoval s Tounkarom a pomedzi nohy gólmana upravila už na 2:0. Hosťom to v prvom dejstve príliš nešlo.

Nič iné ako ustrážiť si výsledok Michalovčania nemali v pláne po prestávke. Všetko tomu podriadili a hosťom sa hralo ťažko. Obrana totiž pracovala kvalitne a preto sa dlho pred bránou domácich nič zásadné nedialo. Ale Tounkara neskôr dostal druhú žltú kartu a to plány východniarov naštrbilo. Strela Ananga potom bola dosť zaujímavá, ale Kira pekne zasiahol a svoj tím podržal. Štvrťhodinu pred koncom sa ale hostia dočkali, pretože Tomič sa v pokutovom území presadil cez obrancu Rotu a upravil na 2:1. Káčer v závere potom odvrátil nebezpečenstvo od kopačku Kolesára, Michalovce mohli zvýšiť vedenie, ale nepodarilo sa im to. Žilina prehrala opäť a už je asi myšlienkami vo finále pohára, Michalovce konečne zabrali.

Autor: Ľubomír Hudačko