09.03.2019 14:00 CET
4 : 2
(3:1)

Zemplín Michalovce - AS Trenčín 4:2

V zápase 22. kola Fortunaligy medzi Michalovcami a Trenčínom zvíťazil domáci celok pomerom 4:2 (3:1).

Domáci nastúpili s istotou účasti v prvej nadstavbovej šestke. Od úvodu mali viac z hry. V 17. minúte Žofčák dlhým centrom vysunul Tounkaru, Chudý zle vybehol a Tounkara rozvlnil sieť - 1:0. O šesť minút Rotovu spätnú prihrávku na kraj šestnástky premenil na druhý gól nekrytý Carrillo - 2:0. Hostia mohli znížiť v 25. minúte, keď Kvocera svoju akciu nedotiahol. V 32. minúte okno v obrane Trenčína využil Diarra po prihrávkach Tounkaru a Žofčáka - 3:0. V nadstavenom čase prvého polčasu priamy kop Van Arnhema usmernil za chrbát vlastného brankára Rota - 3:1. Ukončil tým sériu 547 minút bez inkasovaného gólu. V úvode druhého polčasu sa Trenčania dostali do šestnástky domácich, ale vážnejšiu gólovú príležitosť si nevytvorili. Na opačnej strane pohrozil z priameho kopu Žofčák, ktorý tesne minul bránku. V 55. minúte hostia chybovali: Kolesárovi dovolili prihrať nekrytému Diarrovi, ktorý pohodlne upravil na 4:1. V 68. minúte zaváhali pre zmenu pred vlastným brankárom Michalovčania. Umeh vyhral hlavičkový súboj s Rotom a tesne poslal loptu za Kiru - 4:2. O desať minút Tounkara po úniku za obranu hostí neprekonal Chudého. Michalovce vyhrali nad Trenčínom 4:2 a s 32 bodmi obsadili po záverečnom kole základnej časti piate miesto. Trenčania nebodovali naplno v treťom zápase v sérii a s 22 bodmi im patrí deviata priečka.

"Predviedli sme veľmi dobrý výkon najmä v ofenzíve. Boli sme nebezpečnejší, ukázali sme bojovnosť, chcenie. Viacero akcií sme mohli dotiahnuť lepšie, ale chlapcom ďakujem za predvedený výkon. Keďže sme dosiahli historický úspech, dúfam, že nabudúce príde viac divákov. Dnes sme to potvrdili ďalším pekným výsledkom. Verím, že budeme takéto výkony predvádzať aj naďalej," uviedol po zápase tréner Zemplína Anton Šoltis. "Do 30. minúty boli domáci agresívnejší v osobných súbojoch a futbalovejší. My sme dovtedy inkasovali góly z kategórie lacnejších. V druhom polčase sme s tým chceli niečo urobiť, domáci však dali z protiútoku po našej akcii gól na 4:1, po ktorom bolo rozhodnuté. Chcenie, bojovnosť a nasadenie je to, čo nám chýba. V takom prípade sa nemôže prejaviť ani naša futbalová kvalita, ktorú určite máme. Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich," priznal tréner hosťujúceho AS Vladimír Cifranić.

Autor: Dušan Guman / sport.sk