09.03.2019 14:00 CET
0 : 2
(0:1)

Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 0:2

Víťazstvo na svoje konto si v poslednom kole základnej časti Fortuna ligy pripisuje aj Žilina. Na ihrisku Podbrezovej vyhrala o dva góly a stále bude bojovať o druhé miesto.

Smola sa na kopačky domácich nalepila už na začiatku, pre zranenie musel odstúpiť skúsený Breznaník. Prvú šancu chcel na gól premeniť potom Viazanko, ale neuspel. Na druhej strane mieril Káčer iba tam, kde stál pripravený Vantruba. Z prvého rohu potom namieril presne Balaj pri šanci šošonov a hneď z toho bol gól - 0:1. Viac z hry mala na kopačkách Žilina, napríklad Myslovič vypálil tesne nad brvno. Neskôr po tvrdej strele Mihalíka musel mať prácu aj Vantruba v bráne Podbrezovej. Viac vzruchu sa do prvého polčasu nezmestilo.

Na ťažšom teréne sa po prestávke viac smerom dopredu hrnuli domáci hráči, skúšali vyrovnať ešte nie úplne stratený zápas. Šanca ale prišla až po hodine hry, keď Olatunji zblízka zakončil len tesne vedľa. Špyrka neskôr mieril z priameho kopu len slabo a tak Holec nemal problém svoj tím podržať. Nad brvno potom mieril Štefánik, vyrovnania sa ale tiež nedočkal. A tak udreli hostia, pretože striedajúci Boženík po prihrávke Majdana voľný peknou pätičkou upravil na 0:2. Vallo dielo skazy pre domácich mohol dokonať ešte v závere zápasu, ale napokon nedal. Tri body však putujú do Žiliny.

Autor: Ľubomír Hudačko