29.09.2018 19:00 CET
2 : 0
(2:0)

Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 2:0

Desiate kolo bolo pre fanúšikov Podbrezovej šťastným, pretože ich hráči zdolali na domácej tráve silný AS Trenčín 2:0 (2:0).

Hrdinom stretnutia je Dávid Leško, ktorý v prvom polčase dvakrát utiekol obrane hostí a skóroval. V úvodnom dejstve boli pritom častejšie pri lopte hostia, hoci šance si nevypracovali El Mahdioui zakončoval z diaľky a loptu spod brvna vytlačil na roh Kuciak. Problémy robil Trenčanom najmä Breznaník. Dobrú loptu od neho minul Bernadina. Leško zakončoval z uhla a v šestnástej minúte spálil tutovku. Výnimočný obranný zákrok predviedol Skovajsa. Nepríjemne strieľal Sedláček. V 29. minúte poslal Leška do úniku Breznaník a prvý menovaný z hranice pokutového územia prekonal vybiehajúceho Šemrinca - 1:0. O sedem minút nato Leško zakončil krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi - 2:0. Následnej sa zranil Breznaník. Domáci do konca polčasu odolávali tlaku hostí.

Po zmene strán Leškovu loptu z priameho kopu z asi dvadsiatich metrov odkopol na bránkovej čiare Kleščík. Vzápätí sa Leško ocitol zoči - voči Šermincovi, ale neuspel. Veľkú šancu mal po hodine hry Mance, ktorý zakončoval akrobaticky; pri ľavej žrdi zasiahol Kuciak. Dobre strieľal Sleegers, aby neskôr pohrozil tiež hlavičkou. Po jednej zo štandardiek Horehroncov hlavičkoval v päťke Wiezik a AS podržal Šemrinec. Železiarne Podbrezová zdolali AS Trenčín 2:0. "Je to prvý zápas, v ktorom som dal dva góly. Mohol som pridať aj hetrik, ale Šemrinec sa mi tam hodil pod nohy. Možno som to mal riešiť z prvej a podarilo by sa mi dať aj tretí gól. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať nad Trenčínom, ktorý je pre každé mužstvo ťažkým súperom. Preveril nás počas celých 90-tich minút, potvrdil svoju kvalitu, takže toto víťazstvo nás naozaj veľmi teší. Hostia mali viac z hry, ale vyloženejších príležitostí veľa nemali. Pri tých, ktoré si vypracovali, nás podržal brankár Kuciak," povedal dvojgólový strelec Dávid Leško.

Autor: Dušan Guman / sport.sk