26.08.2018 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:0

S veľkými zmenami nastúpil Spartak v dohrávke Fortuna ligy proti Ružomberku a utrpela tak aj kvalita hry. S Liptákmi sa totiž pretekali o čo najnudnejší priebeh hry a napokon z toho rezultoval aj nepopulárny výsledok 0:0.

Len Sloboda s Tóthom nastúpil Spartak v zostave po prvom zápase Európskej ligy, ostatní hráči dostali ponuku na oddych. V dueli s Ružomberkom však diváci dlhé minúty nevideli veľa vzruchu, Chudý bol v pohotovosti síce v 23. minúte, ale išlo len o neškodný center, s ktorým si poradil. Po polhodine hry sa ozvali aj domáci andeli, ale Dangubič svoju šancu premárnil. Pokúsil sa len o lob, ktorý však nesmeroval medzi tri žrde a hostia si mohli vydýchnuť. Viac sa toho v prvom dejstve neudialo.

Po prestávke tímy akoby narovnako opäť súhlasili s mizerným priebehom hry a nikto k tomu z hráčov dlho nenamietal. Centrované lopty a ojedinelé náznaky šancí sa nekončili zaujímavým zakončením, či lepšou možnosťou na otvorenie skóre a preto prvý vzruchu prišiel až štvrťhodiny pred koncom. Veľkú šancu mal v 75. minúte Dangubič, ale hoci ostal sám vo vyloženej možnosti, zlyhal a Spartak sa vedenia neujal. Vyše 5 000 divákov tak nevidelo vytúžený gól, hoci mu Godál pekne loptu predĺžil. Najaktívnejší hráč stretnutia bol jednoznačne Dangubič, ale keďže neuspel volejom ani v závere zápasu, tímy sa rozišli s bodom bez gólového zápisu.

Autor: Ľubomír Hudačko