03.03.2019 18:00 CET
2 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:0

Prvý zápas na novom Tehelnom poli Slovan zvládol, porazil odvekého rivala Trnavu 2:0 a rázne kráča za ďalším titulom. Hostia ani raz nevystrelili na bránu a bez podpory fanúšikov len potvrdili svoju slabú formu na ihriskách súperov.

Aktívnejším tímom v ofenzíve bol Slovan, ktorý pohrozil šancami Ljubičiča a Čavriča. Trnava však pracovala v obrane spoľahlivo a favorita nechcela pripustiť k akémukoľvek zásadnému orhozeniu brány. Dominancia na lopte patrila belasým, no ozval sa aj Markoski na strane Spartaka, jeho strela však nemierila presne. Neuspel v zakončení ani Holman a skóre sa nemenilo ani po šanci Ljubičiča. Zaskvel sa však Rusov a vyrazil ju preč. Pekné momenty v závere polčasu už neprichádzali, hoci Depetris ešte skúsil zmeniť dejiny zápasu, hlavičkou však mieril nad. Rusov pre zmenu vyrazil strelu Čavriča, polčas tak gól nepriniesol.

Prvú šancu po prestávke mal Šporar, ale zaujímavú loptu sa mu nepodarilo skrotiť a usmerniť do siete. No o pár sekúnd už prišlo to, na čo každý fanúšik Slovana na novom štadióne čakal. Prvý gól strelil práve slovinský kanonier, písala sa 49. minúta. Tvrdá strela skončila práve pri ňom, v šestnástke sa rýchlo zorientoval a presne trafil - 1:0. O 5 minút opäť po rýchlej akcii a opäť po prihrávke Mohu zakončil nebezpečne Šporar, ale Rusov bol pozorný. Najlepší ligový strelec, ktorý si pred duelom prebral cenu od vedenia ligy za najlepšieho hráča mesiaca november bol pri chuti. Po hodine hry mohol zvýšiť vedenie, ale Košút pred bránou loptu odvrátil. Neskôr sa pripomenul aj Moha, ale jeho strela mierila nepresne. Pripomenula sa aj Trnava, Yilmaz mal šancu vyrovnať, no pískal sa ofsajd. V ešte lepšej pozícii bol potom po hlavičke Depetris, ale mieril len do bočnej siete. Definitívu tak pridal kto iný ako Šporar, štyri minúty pred koncom po brejku nezaváhal a nedal Rusovovi šancu - 2:0. Tehelné pole tak po takmer desiatich rokoch znova ožilo, duel videlo viac ako 22 000 divákov.

Autor: Ľubomír Hudačko