08.12.2018 13:45 CET
5 : 2
(4:0)

Slovan Bratislava rozstřílel Žilinu a stále zůstává neporažen

Najvyššia prehra Žiliny v jesennej časti ročníka 2018/2019 prišla v poslednom možnom kole a ešte k tomu na ihrisku Slovana Bratislava. Ten sa pravdepodobne rozlúčil s Pasienkami veľkolepo, šošonom nadelil päťku. Hostia následne už len dvakrát znížili.

Prvú šancu mal Dražič, ktorý nahradil počas rozcvičky zraneného Holmana. Sľubne to vyzeralo aj pri šanci Ljubičiča, ale lopta smerovala po tejto akcii iba nad. Belasí sa vpredu činili a rýchlo aj udreli. Čavrič sa poľahky dostal do šance a Suchockij upratal loptu k tyči - 1:0. Holec mal dosť práce aj naďalej, Slovan dominoval a všade bol rýchlejší. Veľkú šancu mal v 24. minúte Šporar, ale netrafil pre Holecom ani bránu. Ale potom hosťujúci brankár inkasoval, Ljubičič umiestnil strelu do jeho protipohybu. Slovan v prvom dejstve ešte kopal aj penaltu, Šporar si pripísal ďalší zásah - 3:0, ale to nebolo všetko. Zdecimovanú Žilinu dokonal v prvom dejstve ešte Apau, ktorý dorazil strelu Dražiča už na hrozivých 4:0.

Veľkú šancu mal po prestávke v 50. minúte Dražič, ale nedal. Žilina sa viac osmelila, no stále bol sebavedomejší Slovan. Do čierneho namieril o pár minút Strelec a bolo 5:0. Potom domáci poľavili, čo šošoni využili. Balaj ešte v dobrej možnosti nedal, takisto ani Sluka, ale v 69. minúte dorazil loptu po nepremenenej penaltu Káčera Boženík na 5:1. Štyri minúty pred koncom urpavil skóre na 5:2 Kaša po rohovome kope. Slovan je jasným jesenným majstrom, doposiaľ neprehral ani raz. A podľa všetkého sa s Pasienkami nadobro rozlúčil, keďže na jar by už mohol hrať na novom štadióne na Tehelnom poli.

Autor: Ľubomír Hudačko