26.08.2018 17:30 CET
3 : 3
(3:1)

Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:3

Neobyčajný zvrat vo vývoji zápasu sa podaril futbalistom Trenčína, ktorí na pôde ŠK Slovan Bratislava prehrávali už 0:3. Belasí napokon s Považanmi remizovali 3:3 (3:1).

Vo vzájomných meraniach síl Slovana a Trenčína padlo v uplynulej sezóne v priemere 3,5 gólu na zápas. Šporar v druhej minúte po kolmej prihrávke od Nona prekonal v nájazde strelou k žrdi Šemrinca - 1:0. Hralo sa rýchlo a živo. V 24. minúte domácich zachránil vybehnutím Greif. O tri minúty zvýšili belasí na 2:0. Greifov odkop hlavou predĺžil Savičevič a Dražič trafil pravý horný roh Šemrincovej bránky. Potom rýchlu kombináciu Dražiča a Šporara umiestnil do siete Apau - 3:0. Pred prestávkou sa na hranici šestnástky pokrútil Čatakovič a k vzdialenejšej žrdi znížil - 1:3 z pohľadu AS.

I do druhého dejstva vstúpil lepšie Slovan. Prvú príležitosť premrhal Savičevič. Na opačnom konci ihriska zachránil Bajrič pri prečíslení dvoch proti jednému. V 61. minúte Šemrinec vyrazil gólovú strelu Mohovi. Dražič z následnej dorážky mieril tesne vedľa. V ďalšej gólovej šanci bol Šporar, ale zoči-voči Šemrincovi nepochodil. Slovan úplne ovládol hru, bol pohyblivejší a mal ďalšie šance. V 72. minúte Moha v dobrej pozícii prestrelil a zľuftoval i o desať minút neskôr. V 87. minúte znížil po polčase nastúpiaci Mance a o minútu nato vyrovnal z pokutového kopu Čatakovič - 3:3. V úplnom závere Šporar sám pred bránkou namieril vysoko nad. ŠK Slovan Bratislava remizoval s AS Trenčín 3:3.

"V prvom polčase sme mali dostatok šancí, mohli sme dať aj viac gólov. Vedeli sme, že v druhom polčase Trenčín nemá čo stratiť. Šance, aké mal Šporar, sa musia premieňať. V závere sme pred gólovými situáciami reagovali zle. Z oboch strán to bol zaujímavý zápas. Trenčínu prajem, aby vo štvrtok na Cypre vybojoval postup v Európskej lige," uviedol po zápase tréner domáceho celku Martin Ševela. "Bola to reklama na futbal. Hrali proti sebe dva ofenzívne tímy. Chceli sme Slovan eliminovať v strede, ale strácali sme lopty. Veľmi dôležitý bol náš gól na 1:3. To nám dalo nádej do druhého polčasu. Pre nás je remíza veľmi dôležitá do štvrtkovej odvety v EL," informoval tréner Trenčanov Ricardo Moniz.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk