16.03.2019 15:30 CET
1 : 4
(0:2)

ŠKF Sereď - Slovan Bratislava 1:4

Na trávniku Serede sa prekvapenie nekonalo. V prvom nadstavbovom kole v skupine o titul podľahol ŠKF iClinic bratislavskému Slovanu a zároveň lídrovi tabuľky vysoko 1:4 (0:2).

Slovan potvrdzoval úlohu favorita hneď od úvodu duelu. V druhej minúte našla odrazená lopta Strelca, ktorý otvoril skóre - 0:1. Seredčania mohli vyrovnať o sedem minút, ale Morong hlavou netrafil bránku. Strelec mal vzápätí nábeh na svoj druhý zásah v zápase, avšak minul. Priestor troch žrdí netrafil ani Šporar. Belasí do polčasu druhýkrát predsa len skórovali: v 42. minúte rozvlnil sieť Ljubičič - 0:2.

V úvode druhého polčasu opakovane zahviezdil brankár hostí Greif. V 59. minúte napokon kapituloval. Presadil sa Lačný - 1:2. Bratislavčania mohli opäť zvýšiť na rozdiel dvoch gólov vďaka Šporarovi a následne Strelcovi, ale obaja zlyhali v koncovke. Zastúpil ich domáci Adekuoroye, ktorý kurióznym spôsobom prekonal vlastného brankára - 1:3. V závere sa presadil najlepší strelec Fortunaligy Šporar a dvadsiatym gólom v sezóne upravil na konečných 4:1 pre svoj tím. ŠK Slovan Bratislava vyhral na pôde Serede a so 61 bodmi stále neprehral.

Autor: Dušan Guman / sport.sk