23.02.2019 14:00 CET
0 : 1
(0:1)

ŠKF Sereď - Slovan Bratislava 0:1

V druhom jarnom kole sa v Seredi prekvapenie neudialo a Slovan vyhral 1:0 gólom Šporara. Jeho náskok na čele tabuľky sa tak zvýšil na 14 bodov.

Slovan mohol na trávniku Serede otvoriť skóre už hneď po niekoľkých sekundách. Hlavička Čavriča však mierila nad bránku. V 14. minúte sa do siete pýtala tutovka z kopačky Šporara. Ten nedokázal uspieť sám zoči-voči Nwolokorovi. Slovinský reprezentačný útočník ale naďalej zamestnával seredskú obranu a v 24. minúte po narážačke s de Kampsom rozvlnil sieť - 1:0 pre belasých. Krátko nato mohol vedenie hostí navýšiť Čavrič, no jeho strela svoj cieľ nenašla. V defenzíve Serede to škrípalo. Využiť to mohol Moha. Našťastie pre domácich Nwolokor jeho pokus zneškodnil.

Na začiatku druhého polčasu išiel Michalík veľmi tvrdo do súboja s Mohom. Následne videl žltú kartu, v poradí už druhú, a tak musel predčasne pod sprchy. V 57. minúte Sereď opustil aj Špehar, ktorý striedal pre problémy s členkom. Slovan vývoj zápasu kontroloval a držal tesný náskok. V závere mohol zmeniť skóre na ukazovateli Moha, no jeho delovku vyrazil Nwolokor na roh. Šk Slovan Bratislava vyhral nad domácou ŠKF iClinic Sereď najtesnejším rozdielom 1:0. Sereď po prehre 0:1 v Michalovciach podľahla rovnakým skóre i na domácej tráve.

Autor: Dušan Guman / sport.sk