18.05.2019 17:00 CET
2 : 3
(1:3)

ŠKF Sereď - MŠK Žilina 2:3

ŠKF iClinic Sereď podľahol v predposlednom fortunaligovom kole na bratislavských Pasienkoch MŠK Žilina 2:3 (1:3).

Žilina vstúpila do zápasu priam ideálne. Do vedenia išla už v trinástej minúte. Po rýchlej akcii nahral z pravej strany Jánošík a Škvarka nezaváhal - 0:1. Rovnaká dvojica zopakovala spoluprácu aj v 32. minúte a Škvarka pridal druhý zásah duelu - 0:2. O päť minút neskôr sa trafil aj Jánošík, keď hlavičku Hučka vyrazil brankár Penksa iba pred seba a Jánošík upravil na rozdiel triedy - 0:3. Trojgólové vedenie netrvalo dlho, lebo už v 40. minúte skorigoval Špehar na 1:3.

Po zmene strán Sereď stretnutie zdramatizovala. V 57. minúte po náprahu z diaľky prekonala Holeca a bolo 2:3. Žilinčania mohli pridať ďalšie góly, ale Gamboš, Jánošík aj Kopas netrafili bránku. V závere zápasu Ulrichovu strelu chytil Holec. V nadstavenom čase prišli "Šošoni" o striedajúceho útočníka Boženíka, ktorý nedohral po faule Baa. Žilinčania teda o výsledku rozhodli už v prvom polčase, v ktorom uspeli 3:1. Žilina však zostala pred bránami Európskej ligy, keď v paralelnom dueli tretí Ružomberok zdolal Dunajskú Stredu a v tabuľke má pred posledným kolom päťbodový náskok.

Autor: Dušan Guman / sport.sk