13.04.2019 15:00 CET
0 : 5
(0:3)

ŠKF Sereď - DAC Dunajská Streda 0:5

Vo fortunaligovej nadstavbovej skupine o titul vyhral FK DAC Dunajská Streda na pôde Serede vysoko 5:0 (3:0).

Hostia zo Žitného ostrova otvorili skóre už v siedmej minúte. Divkovič sa zbavil Michalíka a presnou strelou zvnútra šestnástky rozvlnil sieť - 1:0 pre DAC. Sereď mohla onedlho inkasovať druhýkrát, ale Hukova hlavička z dobrej pozície neskončila v Penksovej bráne. V trinástej minúte sa po zlej malej domov opäť presadil Divkovič - 2:0. Domáci si potom vytvorili mierny tlak, ale bez gólovej príležitosti. V 36. minúte putoval predčasne pod sprchy po druhej žltej karte Ba. Hostia využili presilovku ešte do prestávky. V nadstavenom čase úvodného dejstva z jedenástky zvýšil Kalmár - 3:0.

V druhom polčase hostia dominovali. Po desiatich minútach zakončil akciu Dunajskej Stredy akrobaticky Vida, avšak bez gólového efektu. Na 4:0 upravil v 66. minúte Davis. V 74. minúte bol domáci brankár Penksa pri strele Ronana pozorný. O tri minúty nato však nestačil na individuálnu akciu a technické zakončenie Čmelíka, ktorý uzavrel skóre stretnutia. Sereď podľahla DAC-u Dunajská Streda vysoko 0:5.

Autor: Dušan Guman / sport.sk