16.03.2019 17:00 CET
4 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - Zemplín Michalovce 4:0

Jednoznačné víťazstvo si na svoje konto pripisuje Žilina. Tá pred svojimi fanúšikmi nedala šancu doteraz inak dobre hrajúcim Michalovciam a zmietla ich výsledkom 4:0.

Ofenzívnu smrsť začali Žilinčania praktizovať už od úvodu. Nepresne mierili Balaj či Mihálik, ale na pozore sa mal aj dobre chytajúci Kira. Avšak, inkasoval napriek tomu už po štvrťhodine hry, pretože po jednom z rohových kopov na zadnej žrdi presne namieril volejom Králik a bolo 1:0. O niečo neskôr mohlo byť vyrovanné, ale únik Žofčáka napokon neskončil gólom. Na bránkovej čiare reagoval brankár Holec. Mihalík na druhej strane nedal druhý zásah vo veľkej šanci, mieril tesne vedľa. Po polčase to teda ešte nebolo také jednoznačné, ako hovoril konečný výsledok.

Po prestávke to začalo šancou Tomiča, ale Kira si poradil vybehnutím a svoj tím podržal. Východniari sa nevedeli dostať k slovu tak, ako by si priali a preto sa dlho pred bránou Holeca nič nedialo. Potom to ale prišlo smerom na bránu hostí, šošoni zničili súpera za pár minút niekoľkými údermi. Najprv Balaj dostal skvelý center a po hodine hry nedal šancu Kirovi - 2:0. Potom Bernát naskočil z lavičky a po jeho centri namieril presne Mihalík - 3:0. Špiriak neskôr fauloval vo vápne a Káčer dal z penalty na 4:0. Šancu mal aj navrátilec Škvarka, no minul a potom neuspel ani Boženík. Hostia sa k slovu už nedostali a tak na pôde Žiliny inkasovali debakel o štyri góly.

Autor: Ľubomír Hudačko