01.09.2018 16:45 CET
0 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:1

V Slovnaft cupe veľká blamáž po kuriozite a neoprávnenom štarte Ljubičiča a kontumačnom vypadnutí, no vo Fortuna lige je Slovan prakticky bezchybný. Dokázal vyhrať aj pod Dubňom a potvrdil pozíciu lídra tabuľky. V sobotnom zápase rozhodol jediným gólom Kornel Saláta.

Išlo o šláger kola a aj tímy sa to pokúšali potvrdiť už od úvodných minút. Dobré tempo predznamenala už 2. minúta, pretože Moha strieľal zaujímavú ranu, ktorá napokon nebola gólová. Aktivitou hýril potom najmä hosťujúci Šporar, ktorý túžil potvrdiť status kanoniera a pridať ďalší zásah. No nedarilo sa mu v úniku pred Volešákom, ktorý si poradil s odkopom a potom mu gól nebol uznaný pre faul.

Slovan mal šancu aj po tom, čo Apau netrafil bránu Žiliny. Následne tečovala obrana Slovana Škvarkovu strelu z ideálnej pozície na roh. Volešák mal potom prácu, riešil Dražičovu strelu. MŠK potom mala šancu, ale Sluka neuspel. Boženíkovi tiež čosi chýbalo, aby center zo strany dopravil do siete, takže skóre sa nemenilo ani po tejto akcii. Záver polčasu patri šošonom, ale nič závažné okrem tečovanej strely Škvarku pred Greifom už nevymysleli.

Typicky remízovým priebehom duelu sa hralo aj po prestávke, o niečo aktívnejší však boli predsa len hostia so skúsenejším kádrom. V 51. minúte mal Šporar skvelú loptu, no krížnou strelou minul bránu domácich. V 56. minúte sa perfektne do šance predral cez Božikova mladý Tomič, ale strelou netrafil iba tesne medzi tri žrde. Ďalšia šanca prišla až o desať minút, Dražičovu strelu Volešák musel vyraziť na roh. Saláta však z neho vyskočil ideálne na to, aby usmernil loptu do siete na 0:1.

To šošonov prinútilo pridať plyn smerom dopredu, napríklad po strete Greifa s Boženíkom chceli penaltu, no rozhodca si nič také nemyslel. Domáci už potom riskovali, do hry sa dostal aj Balaj, ale Slovan skúsene držal loptu ďaleko od Greifa. Boženík mal ešte v závere šancu, no ranu z otočky mu Greif zneškodnil. Vyrovnanie mal na hlavu Gerebenits, ale obrana belasých zasiahla pred bránkovou čiarou. V nadstavenom čase Greif sa opäť zaskvel, po priamom kope Bičachčjana takisto neinkasoval a preto si on a jeho spoluhráči pripisujú tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko