22.09.2018 19:00 CET
5 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - FK Senica 5:0

Debakel a vylepšenie skóre si na svoje konto pripísali Žilinčania, ktorí proti Senici nemali problém zaknihovať ďalšie víťazstvo. Nepopulárny výsledok 5:0 sa zrodil v 9. kole.

Nič iné ako hra mačky s myšou sa nečakala, postupne sa šošoni dostávajú do starej formy a potvrdzujú, že majú silný tím. Po výhre v Trnave tentoraz od začiatku diktovali tempo so Senicou, prvú strelu vyslal Škvarka spoza 16-tky, pálil len do stredu brány. Senica pohrozila, ale Azankpovi čo-to v zakončení chýbalo. V 24. minúte mali domáci veľkú šancu na prvý gól zápasu, no Taborda proti Boženíkovi výborne zasiahol. Žilinčania sa tlačili do zakončenia, hrali aktívne a mali jasne navrch, ale výraznejšie šance si z tlaku nevedeli vypracovať. Zdalo sa, že polčas skončí bez gólov, ale napokon z priameho kopu Holúbek zavesil na 1:0.

Aj po prestávke boli aktívnejší Žilinčania a nič iné ako ďalšie góly sa ani nečakali. Po skrumáži a odrazoch sa dostala lopta k Anangovi, mladý ghanský obranca poslal z diaľky loptu od brvna do brány a upravil na 2:0. Po tomto zásahu boli domáci ešte vo väčšej pohode a keď Diaz nacentroval zľava a Boženík tečom prekonal Tabordu, bolo vymaľované na 3:0. O štyri minúty vysunul zase Škvarka do šance Diaza, ten poslal loptu ponad Tabordu a domáci viedli už 4:0. Na ihrisko sa dostal po hodine hry aj Pečovský a 405. štartom v najvyššej lige prekonal rekord Martina Poljovku. Žilinčania potom trochu poľavili v aktivite skoro znížil Mendes, ho Holec si napokon poradil. Aktívny Škvarka v závere ešte pridal gól na 5:0 a dokonal debakel hostí, ktorí sa naďalej trápia.

Autor: Ľubomír Hudačko