02.03.2019 15:30 CET
2 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 2:1

V 21. kole Fortuna ligy potvrdil MŠK Žilina papierové predpoklady a hoci tesne a s útrapami, s FC ViOn Zlaté Moravce si poradil 2:1.

Žilina nastúpila proti posledným Zlatým Moravciam bez vykartovaného kapitána Káčera a s ďalším ligovým debutantom Kopasom. "Šošoni" hrali posledný zápas na domácej pôde pred rozdelením súťaže na nadstavbové skupiny. Prvú šancu mali hostia po priamom kope Ďubeka už v druhej minúte. Strela kapitána hostí našla pripraveného Holeca. Z prvej vážnejšej šance sa naopak tešili domáci: Sluka sa po rohu Kopasa dostal na hranici 16-tky k odrazenej lopte a umiestnenou strelou k pravej žrdi rozvlnil sieť - 1:0.

ViOn mohol odpovedať po rohu, ale Dočekal v trinástej minúte hlavičkoval do stredu brány, kde bol Holec. Tempo hry bolo veľmi pomalé, šancí málo a hoci mali Žilinčania územnú a hernú prevahu, Chovanovu bránu ohrozovali riedko a strelami z diaľky. Po polhodine hry trafil Sluka z priameho kopu do múru. Domácich šokoval Švec. Obohral Majdana, vylepšil si pozíciu a peknou strelou od pravej žrde vyrovnal - 1:1.

Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, ale bezzubo. Hostia po faule Kopasa v 56. minutě kopali z dobrej pozície priamy kop. Ďubek ho poslal nad Holecovu bránu. Zlatomoravčania sa dopredu priveľmi nehrnuli. Mierne oživenie priniesol ďalší žilinský debutant Bernát, ktorý v strede zálohy MŠK vystriedal Mysloviča.

Po 80-tich minútach sa "Šošoni" dostali na pár chvíľ pred Chovanovu bránu a vyťažili z toho druhý gól. Mihalík po priťuknutí striedajúceho Balaja premrhal šancu, ale vybojoval roh. Po ňom sa dostal k lopte, poslal ju na hlavu Balaja a domáci viedli 2:1. V 88. minúte sa lopta odrazila v 16-tke domácich k Dočekalovi, ktorý ju nenapálil do odkrytej brány, ale do jedného zo Žilinčanov.

ViOn sa snažil o vyrovnanie, čím sa domácim otváral priestor na protiútoky, avšak k zmene skóre viac nedošlo. Žilina zdolala Zlaté Moravce 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk