01.12.2018 15:30 CET
2 : 2
(1:1)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:2

Atraktívne futbalové divadlo bolo k videniu v Žiline, kde MŠK hostil Dunajskú Stredu. Domáci mali namále, ale v závere zachránili proti húževnatému súperovi aspoň bod. Druhé miesto tak nateraz tesne uhájili hostia.

Prvú šancu mali šošoni, už po pár minútach smeroval na bránu pokus Fazlagiča, ale Jedlička si poradil. Nepríjemnú strelu potom vyslal na druhej strane Kalmár, Holec si však dal pozor a podržal svoj tím. Hneď po ňom sa na zadnej tyči dostal k hlavičke Bayo, gólu však zabránil opäť výborný Holec. Jedlička mal potom pre zmenu prácu so šancou Mihalíka. Hralo sa aktívne zo stranu na stranu a určite toto tempo divákov hrialo. Skóre mohol otvoriť Šušnjar, ale jeho hlavička sa za Jedličku nedostala. Veľkú šancu mal aj Škvarka, ale jeho prudká rana takisto nenašla priestor troch žrdí. Stalo sa tak až 5 minút pred koncom polčasu, Divkovič našiel voľného Baya, ktorý k žrdi loptu umiestnil na 0:1. Ešte v prvom dejstve ale mieril presne aj Škvarka, pretože po peknej akcii zužitkoval nahrávku a bolo 1:1.

DAC sa po prestávke vrhol dopredu, opäť mieril nepríjemnú hlavičku na bránu Bayo, no neuspel. Pod brvno napálil ale o niečo neskôr kristopher Vida a hostia opäť viedli - 1:2. Šošonom tak neostávalo nič iné, ako sa opäť sústrediť na ofenzívu a hrozili napríklad zo štandardiek. V 76. minúte aktívny Škvarka mieril dobre k ľavej žrdi, no Jedlička jeho pokus vyrazil a neskôr loptu skrotil pred nabiehajúcim Anangom. Rozhodnúť tak mohol pár minút pred koncom K. Vida, zblízka nedal. Bežal už nadstavený čas a Žilina mal šancu z priameho kopu a tú aj využila. Vo vápne bol aj Holec, ale lopta našla Balaja, ktorý dal 1. zásah v sezóne na dôležitých a konečných 2:2.

Autor: Ľubomír Hudačko