28.04.2019 15:00 CET
1 : 0
(1:0)

MFK Ružomberok - ŠKF Sereď 1:0

Ďalší kvalitný výkon predviedol na domácej pôde Ružomberok. Potvrdil, že je silný a má mimoriadne pevnú defenzívu, pred vlastnými fanúšikmi najlepšiu z celej ligy. Sereď zdolal tesne 1:0.

Už od úvodných minút bolo jasné, kto bude hrať prím v tomto zápase a boli to, samozrejme, domáci hráči. Tí búšili do súpera cez zatiahnutú obranu a mali čo robiť, aby sa dostali k vyloženým možnostiam na otvorenie skóre. Veľmi peknú strelu predviedol po štvrťhodine hry Qose, ale Penksa si poradil a svoj tím podržal. No o niečo neskôr prišlo k zmene stavu. Kostadinov krásne ľavačkou nedal šancu brankárovi po peknej akcii a bolo 1:0. Sereď pohrozila len v závere polčasu, ale Michalíkova strela nenašla ten správny priestor, takže diváci viac gólov nevideli.

Po prestávke sa hostia snažili viac, najmä aktívny Bilas mal na nohe zaujímavé možnosti, no nováčik sa ku gólovému zakončeniu so stopercentnou úspešnosťou nedostal. Po hodine hry Ján Maslo mieril dobrú hlavičku, ale Mustedanagičov center do siete neumiestnil. Obrovskú šancu mal potom na druhej strane Adekuoroye, ale neskutočným spôsobom neuspel a nedal. Sereď tak prehrala na pôde silného Ružomberka tesne 1:0, Liptáci potvrdili skvelú bilanciu na domácom ihrisku a opäť neinkasovali.

Autor: Ľubomír Hudačko