30.03.2019 15:30 CET
1 : 1
(0:1)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:1

Krajské derby sa dlho hralo v réžii hostí, ale napokon o tri body favorit prišiel v samom záver. Zbabral ho a podobne pochodil po červenej karte aj Diaz, súboj teda priniesol deľbu bodov po remíze 1:1.

Smerom dopredu sa najprv hrnuli Ružomberčania, ale veľa toho pred bránou súpera nevymysleli. Po štvrťhodine hry chyboval Takáč, Diaz hľadal Mihalíka a aj ho vyslal do šance, no tesne pred pohromou zachránil Kružliak. Macík už mal namále, no skóre sa nemenilo. Hostia postupne zvyšovali obrátky a prevzali aktivitu. V 21. minúte mieril z diaľky Kaša, no Macík sa mal na pozore a nepustil projektil za svoj chrbát. Anang a Káčer následne neprekonali brankára, no nemuseli smútiť. O pár minút totiž Kaša skvele nahral a Sluka otvoril skóre - 0:1. Škvarka ešte mohol v závere polčasu zvýšiť vedenie svojho tímu, no z priameho kopu mieril len tesne nad, resp. do brvna.

Bol to len 7. inkasovaný gól na domácom ihrisku Ružomberka, aktivita domácich po prestávke následne teda mala vyššie parametre. Veľkú možnosť na vyrovnanie sa jej však nedarilo vytvoriť, šošoni boli stále pozorní v obrane. Dlhé minúty sa nič na ihrisku zaujímavého nedialo, až štvrťhodinu pred koncom sa po rohovom kope v sľubnej pozícii ocitol striedajúci Boženík, ale z dobrej pozície mieril len do bočnej siete. Liptáci potom zapli smerom dopredu ešte viac. V 89. minúte pred Qosem však zachránil Holec. Tomič potom mohol na druhej strane rozhodnúť, ale pred Macíkom strostkol a nevystrelil. Jedinák potom v úplnom závere nacentroval pred bránu hostí a vlastným gólom napokon Ruža vydolovala remízu 1:1. Diaz po červenej karte musel ísť pod sprchy na strane šošonov, no na deľbe bodov to už nič nezmenilo.

Autor: Ľubomír Hudačko