27.10.2018 13:45 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 1:0

Dlho sa zdalo, že duel Ružomberka s Trenčínom skončí bez gólov, ale nakoniec rozhodla situácia pár minút pred koncom. Domáci sa dostali k penalte a jediným gólom zo záveru stretnutia potvrdili nemohúcnosť dvojnásobného majstra Fortuna ligy.

Gól pritom mohol padnúť už po prvej pätici minút, ale Gerec vo veľkej šanci zblízka nedal. Ten istý hráč potom spáli ďalšiu možnosť, tentoraz nezužitkoval spoluprácu s Danielom. Pravý krídelník MFK pripravil aj gólovú parketu v 12. minúte Gálovi-Andrezlymu, no takisto sa skóre nemenilo. Až po polhodine hry prišla prvá strela do priestoru brány, postaral sa o to Twardzik. Hrdlička si však poradil a skóre sa nemenilo. Tri minúty pred koncom polčasu Macík na dvakrát skrotil nepríjemný strelecký pokus Coryna. Hrdlička mal prácu ešte s pokusom Mustedanagiča a zvládol to. Viac sa smerom dopredu snažila Ruža, ale gól napokon v prvom dejstve nepadol.

Trochu zmeny nastalo v rámci šancí smerom dopredu po prestávke. Aktívni boli stále domáci, ale osmelili sa aj Trenčania. Bolo však cítiť, že hostia sú v kríze a nedarilo sa im podľa predstáv. Skóre sa mohlo meniť po hodine hry, v 64. minäte rohový kop našiel Gereca, ktorý však mieril len do žrde. O tri minúty na to Mance skúsil pozornosť Macíka, ale taktiež sa mu do listiny strelcov nepodarilo zapísať. Desať minút pred koncom Hrdlička fauloval Gála-Andrezlyho a pískala sa penalta. Prvú síce brankár chytil, ale opakovala sa. Tú už Ružomberčania mohli oslavovať - 1:0. Tréner Moniz skončil na tribúne, rozhodca ho vykázal a jeho tím nezískal žiaden bod ani tentoraz, všetky tri ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko