04.05.2019 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

FK Senica - Spartak Trnava 2:0

Nečakané rozuzlenie môže mať boj o zotrvanie vo Fortuna lige. Prvotní oustideri Senica so Zlatými Moravcami v poslednom čase zabrali naplno hneď niekoľkokrát a preto je namočená iná dvojica tímov - Trenčín a Podbrezová. Prispela k tomu aj výhra Senica nad Trnavou 2:0.

Nič isté ešte nemá ani jeden zo spomínaných tímov, teda ani majster z Trnavy. V sobotu nezvládol duel v Senici a po hodoch z pohára prišlo bolenie brucha. Viac z hry a loptu na kopačkách mali Seničania, hostia toho vpredu veľa nevymysleli. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami a zaujímavá bola snáď len jediná situácia päť minút pred hvizdom. Castaneda si zobral loptu a jeho rana mierila tesne vedľa žrde. Bolek teda neinkasoval a tímy išli do kabín za bezgólového stavu.

Ešte viac sa smerom k bráne Trnavy snažili domáci hráči a bolo to vidno neskôr aj na skóre. Spartak evidentne stavil všetko na jedno kartu, na tú defenzívnu. Bolo vidieť, že má toho po pohári dosť a tak sa zubami-nechtami chcel prepracovať aspoň k bodu. Jednu z mála šancí mal Janečka, ale v 58. minúte nemieril najlepšie. O všetkom podstatnom tak rozhodli posledné minúty zápasu. Desať minút pred koncom sa El Moudane dostal do vápna, jeho prudká rana spôsobila rozruch pred Bolekom a Kay hlavičkou dokázal loptu dostať za bránkovú čiaru - 1:0. V 89. minúte potom ešte mohol vyrovnať Dangubič, ale z diaľky mieril len vedľa. V závere hostia hrali vabank, ale Ramirez unikol na druhej strane a Boleka prekonal lobom na 2:0. Trnava tak ešte bude mať čo robiť, aby sa vyhla baráži o zotrvanie. Senica si polepšila a vzdialila sa zostupu ešte viac, rovnako tak aj Zlaté Moravce.

Autor: Ľubomír Hudačko