23.02.2019 14:00 CET
0 : 1
(0:1)

FK Senica - MŠK Žilina 0:1

Prvé jarné tri body si do tabuľky pripisuje Žilina, ktorá podľa očakávania zdolala Senicu. V zápase však padol iba jeden gól, jeho autorom bol v prvom polčase Tomič. Tentoraz už domáci celok nastúpil aj so Slovákmi v kádri, šošoni pre zmenu mali omladený tím. Taktovku viac držali v opratoch hostia, ale čisté šanci prichádzali len sporadicky. V 15. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Myslovič, ale našťastie mieril len do Tabordu. Jediný zsáah stretnutia padol po 24-och minútach, z diaľky napriahol k žrdi Tomič a bolo 0:1. Po polhodine hry neuspel Mihálik, v šanci mieril vedľa. Seničania sa hrnuli dopredu, ale nevypýtali si v závere polčasi ani penaltu po faule na Deretiiho. Po zmene strán zapli smerom dopredu Seničania, no favorit stretnutia odolával. V 53. minúte vyskúšal pozornosť Holeca Tamič, ale Žiline veľa problémov nenarobil. V 65. minúte pekne potiahol loptu Deretti, vystrelil spoza 16-ky a lopta letela tesne vedľa pravej žrde. Zvýšiť vedenie hostí mohol potom Tomič, ale z otočky sa mu to nepodarilo. Asi desať minút pred koncom mohli domáci vyrovnať, no Castaňeda v možnosti mieril len do vonkajšej siete. Do šestnástky potom na konci zápasu smeroval aj brankár Taborda, Záhoráci pritlačili súpera, no lopta na bránkovej čiare napokon nedoputovala až do siete. Viac sa toho v zápase neudialo, tri body putujú pod Dubeň.

Autor: Ľubomír Hudačko