27.04.2019 17:00 CET
4 : 0
(1:0)

FK Senica - AS Trenčín 4:0

Senica urobila ďalší krok ku záchrane, keď na domácej tráve zdolala AS Trenčín až nečakane vysoko 4:0 (1:0).

Hralo sa v dobrom tempe. Oba tímy sa prezentovali útočne a s nasadením. Vo štvrtej minúte po kombinácii zakončil vedľa Castaňeda. Skóre sa prvýkrát menilo v dvanástej minúte. Tešija poslal loptu za obranu Castaňedovi a kolumbijský útočník rozvlnil sieť - 1:0. V 33. minúte zakončoval Ramirez. Jeho strelu brankár zneškodnil. Potom dvakrát pohrozili Trenčania. V 36. minúte Čatakovičovu strelu vyrazil Taborda. Ešte väčšiu šancu mali Považania v 38. minúte. Sleegers nepochodil zoči-voči Tabordovi; senický brankár loptu vyrazil. Rovnako tak si poradil s dorážkou Čatakoviča.

Aj v druhom polčase videli diváci útočnú hru. V 55. minúte dostal Ramirez prihrávku za obranu, no Tešijovu príležitosť zmaril Šemrinec. V 67. minúte loptu vybojoval Castaňeda, prihral ju do 16-ky Remirezovi a ten ju posunul ešte lepšie stojacemu Tešijovi. Posledne menovaný hráč obišiel obrancu a zvýšil na 2:0. Trenčania však naďalej hrozili útokmi. Pri šanci Corrynu v 70. minúte dobre zakročil Taborda. Hralo sa hore-dole. Asmah delovkou trafil ľavú žrď Šemrincovej brány. Ďalšiu gólovú možnosť mal Corryn v 85. minúte. Zakončil z päťky, no výborným zákrokom na bránkovej čiare sa prezentoval Krč, ktorý loptu vykopol. V nadstavenom čase sa najskôr po Petshiho prihrávke presadil Ramirez - 3:0. Po ďalšom protiútoku uzavrel skóre na 4:0 vydarenou strelou pod brvno Petshi, ktorému prihral Dangubič. Senica porazila AS Trenčín vysoko 4:0 a razom poskočila na deviate miesto v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk