11.05.2019 17:00 CET
2 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 2:1

FC ViOn Zlaté Moravce pokračuje vo výsledkovom ťažení. V sobotu podvečer zdolal AS Trenčín na domácom ihrisku 2:1 (0:0).

V 28. minúte hlavičkoval Ľupták po rohovom kope k žrdi, kde bol pripravený brankár Šemrinec a dobre zasiahol. V 33. minúte poslal Ďubek dlhý pas do vápna. Loptu prudko posunul pred bránu Dočekal a Kwin takmer zakončil. Avšak minul loptu. O minútu nato išiel Trenčín dopredu a po prudkej strele sprava pod brvno v podaní Bukariho veľmi dobre zasiahol Chovan. V 43. minúte proti Dočekalovmu voleju zakročil Šemrinec. Vzápätí nad pálil Kwim. V nadstavenom čase prvého dejstva sa do šance dostal stopér Asanović. Išiel na Šemrinca sám, ale ten jeho pokus o lob prečítal.

V 56. minúte vyšlo trénerovi Praženicovi striedanie. Švec hneď po príchode na ihrisko dostal loptu za obranu a prehodil Šemrinca - 1:0. V 79. minúte Zubairu získal rohový kop, po ktorom sa lopta dlhšie pohybovala v šestnástke domácich. Nakoniec sa k strele nedostal Roguljič, ktorého trafil Čogley a lopta išla nad. V 87. minúte sa domáci dostali do prečíslenia a Švec strelil svoj druhý gól v zápase. V 89. minúte sa po rohovom kope hlavičkou presadil Kleščík. Viac sa však už neudialo, a tak ViOn Zlaté Moravce zdolal AS Trenčín tesne 2:1. Trenčín sa v tabuľke ocitá v nezávideniahodnej situácii.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu