23.02.2019 14:00 CET
3 : 1
(1:0)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 3:1

V prvom jarnom kole vybuchli Moravce v Ružomberku, dnes sa čosi podobné stalo Trenčínu. ViOn zvíťazil na domácej pôde nad AS 3:1 (1:0).

Domáci sa od začiatku tlačili pred pokutové územie Trenčanov. V 14. minúte mohol rozvlniť sieť Ďubek, ale jeho strelu odvrátil na bránkovej čiare jeden z obrancov. V 16. minúte Válovčan potiahol akciu do pokutového územia, spätnou prihrávkou nabil na tutovku Richtárechovi, a ten s prehľadom prekonal Chudého - 1:0. O minútu po tomto momente Ďubek vysunul Šveca, ktorý zoči-voči gólmanovi mieril do jeho nôh. Od tohto momentu hostia viac kombinovali, ale ich snaha končila pred pokutovým územím ViOnu. Druhý polčas rozbehli domáci úspešne. V 54. minúte na Ďubekov roh vyskočil Asanovič a hlavou v dobrej pozícii mieril tesne nad. Ďubek vysunul Šveca, ten si zasekol obrancu a utešenou strelou z hranice šestnástky prekonal Chudého - 2:0.

V 58. minúte Lamina fauloval v pokutovom území Válovčana. Z nariadenej jedenástky Ďubek zvyšoval na hrozivých 3:0. ViON dominoval a vytváral si jednu príležitosť za druhou. V 65. minúte sa Švec rútil sám na Chudého, ktorý dobre vybehol. V 67. minúte Dočekalovej strele k ľavej žrdi chýbali centimetre. V 71. minúte Ďubekov center našiel v päťke Qwina. Legionár loptu nedotlačil do siete z dvoch metrov. V 79. minúte sa na hranici malého vápna dostal k lopte Bukary a prudkou strelou pod brvno znížil na 1:3 z pohľadu Považanov. V 88. minúte Čatakovič vysunul Corryna, ktorého strela skončila na ľavej žrdi Chovanovej brány. FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazil nad AS Trenčín 3:1, no naďalej uzatvára fortunaligovú tabuľku.

"Po neúspešnom vystúpení v Ružomberku sme sa na dnešný zápas poctivo pripravovali. Bolo to hlavne o bojovnosti a osobných súbojoch. Dali sme tri góly a mali sme aj ďalšie šance. Po góle na 3:1 sme to už ubojovali. Mali sme problém s poskladaním zostavy. Vypadli nám Chren a Karlík, ale hráči, ktorí ich nahradili, sa úloh zhostili dobre," okomentoval zápasové dianie tréner ViOn-u Karol Praženica. "Z našej strany do gólu na 3:1 je ťažké čokoľvek hodnotiť. Dnes to bolo o bojovnosti, o srdci. Domáci mali prevahu a zaslúžene vyhrali. My sme sa vôbec nedostali do hry. Gratulujem domácim k víťazstvu," pridal svoje postrehy tréner Trenčína Vladimír Cifranič.

Autor: Dušan Guman / sport.sk