02.03.2019 15:30 CET
0 : 2
(0:2)

FC Nitra - ŠKF Sereď 0:2

V súboji o nadstavbovú prvú šestku sa Nitra nepochlapila. V domácom dueli ťahala za kratší povraz, keď celku ŠKF iClinic Sereď podľahla 0:2.

Priamy súboj o skupinu o titul začali lepšie domáci. Už v druhej minúte strieľal zvnútra šestnástky Bilovský. Onedlho mohol zaváhanie Menicha a Penksu potrestať Vestenický. Hráč Trogárov z uhla rozvlnil bočnú sieť. Úvodnú štvrťhodinu zakončil pokusom z pravej strany Charizopulos. Jeho halfvolej zasiahol brvno. Domáci v aktivite neutíchali. V 17. minúte mali po Adekuoroyeho faule na Vestenického výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Gatarič, ale brankár Penksa strelu bývalého spoluhráča vyrazil.

Tréner hostí Stromšík reagoval na slabší začiatok zverencov dvojnásobným striedaním, ktoré prebehlo v 27. minúte. Z ihriska odišli Ulrich s Kuzmom, na ich miesta prišli Špehar s Baézom. Sereď v útoku ožila. V 29. minúte sa po závare najlepšie zorientoval Ba a bolo 0:1. O päť minút neskôr centrovanú loptu z ľavej strany poslal hlavou do vlastnej brány Machovec - 0:2. Prudkú strelu Gatariča zvnútra šestnástky pokryl brankár Penksa.

Do druhého polčasu nastúpila Nitra s ofenzívnymi snahami. Hostia sa zatiahli do defenzívy, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich mohol náskok ŠKF zvýšiť Miloš Lačný. Koncovka ponad domáceho brankára skončila na ľavej žŕdke. Nitra potom vrhla všetky sily do útoku, avšak nevedela skórovať.

V 78. minúte Vestenický zakombinoval vo vnútri šestnástky s Bilovským. Následne z dobrej pozície netrafil priestor brány. Onedlho Marek Fábry krížnou prízemnou strelou prekonal gólmana Penksu. Toho zastúpil Menich, ktorý odkopol loptu, smerujúcu od brány. FC Nitra prehrala na vlastnej tráve v dôležitom zápase so Sereďou 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk