27.10.2018 17:00 CET
0 : 2
(0:2)

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2

Tri body zo zápasu s Nitrou si pripisuje Žilina, ktorá vyhrala pod Zoborom o dva góly. V tabuľke si tak polepšila a posunula sa už na 3. miesto.

Prvé šance na zmenu skóre mali hostia a to keď sa do lopty dvakrát oprel Jakub Holúbek, mieril len tesne vedľa. Prvá gólovka šošonov prišla po rohu a k zakončeniu sa dostal Enis Fazlagić. Hroššo si však poradil a skóre sa nemenilo ani po lobe Mihalíka. Krásna akcia vyšla kentošovcom v 17. minúte, Káčer našiel na hrote Boženíka, ktorý zakončil k tyči na 0:1. V 24. minúte narobil nervy domácim fanúšikom brankár Hroššo, keď mu skočila lopta pri odkope, ale svoju chybu napravil. Nitra sa nemohla dostať do hry a tak trestali opäť hostia. V 34. minúte po chybe domácich v strede poľa znova kapitán Káčer vysunul Boženíka, ktorý znova k pravej tyči prekonal Hrošša - 0:2. Ešte horšie to mohlo byť pre domácich v závere polčasu, ale tentoraz Mihalík v náročnej pozícii nedal.

Vlaňajší nováčik už nemal čo stratiť a tak sa po zmene strán hrnul dopredu. Nepríjemné centre či štandardky ale hostia s prehľadom zvládli. Napríklad Holec v 59. minúte odvrátil na roh strelu Taiwa a udržal náskok svojho tímu. Hlavičku nad potom poslal Šimončič, následne obrana musela hasiť nájazd Káčera, resp. šancu Mihalíka. Nitrania sa nedostávali do veľkých šancí a Žilina si držala pohodlný náskok o dva góly. Aj preto diváci už gól nevideli a tri body putujú pod Dubeň.

Autor: Ľubomír Hudačko