23.09.2018 15:00 CET
3 : 2
(1:1)

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 3:2

Ani výhra v Európskej lige nad Anderlechtom Trnave nepomohla k bodovému výkonu v domácej lige. Na ihrisku Dunajskej Stredy totiž ešte 10 minút pred koncom vyhrávala, no napokon nezískala nič.

Všetko to začalo pre DAC výborne už po ôsmich minútach. Po chybe Hladíka sa dostala lopta k Divkovičovi a pred brankárom nemal problém otvoriť skóre - 1:0. Neskôr Kalmárov priamy kop mieril len tesne vedľa. Trnava mohla vyrovnať delovkou Grendela, ale v 18. minúte tiež mieril mimo. Obrovskú šancu spálil Divkovič, keď v 23. minúte z hranice pokutového územia poslal loptu tesne vedľa. Rusov potom toho istého hráča vychytal. O pár minút center hostí predĺžil Jirka, lopta sa dostala ku Ghorbanimu, ktorý ľavačkou vyrovnal na 1:1. Vida na druhej strane prestrelil a Divkovičov center v závere polčasu Tretjakov nezužitkoval. Podobne neuspel po slabej strele ani Kalmár.

Spartak si uvedomoval, čo by strata bodov znamenala a preto potreboval zabrať smerom dopredu. Tak teda aj začal druhý polčas, teda aktivitou andelov. Veľkú šancu mal v 54. minúte Tretjakov, ktorý postupoval na bránu z pravej strany, ale strelu Rusov chytil. Po hodine hry domáca aréna stíchla, Spartak sa ujal vedenia. Po centri z pravej strany mieril presne Ghorbani - 1:2. O pár minút Vida delovku neusmernil najlepšie, Rusov to chytil. DAC teda skúsil aktivitu smerovať smerom dopredu, v 76. minúte strelu Tretjakova Rusov len vyrazil a tak odrazenú loptu dal do siete na 2:2 Divkovič. Štvrkový hrdina Oravec mal možnosť po strele z diaľky, ale do brány mu to nepadlo, Hladík potom mieril tesne nad. Oba tímy chceli strhnúť vedenia na svoju stranu, napríklad Kalmár mieril 82. minúte nad. V závere sa ešte dostal do šance opäť DAC, vyrazenú strelu Vidu dorazil do siete na konečných 3:2 Pačinda.

Autor: Ľubomír Hudačko