02.03.2019 15:30 CET
1 : 1
(1:0)

AS Trenčín - Železiarne Podbrezová 1:1

V 21. kole aktuálneho ročníka Fortunaligy remizoval AS Trenčín v Myjave s Podbrezovou 1:1 (1:0).

Podbrezová vstúpila do zápasu aktivitou. Vo ôsmej minúte nebezpečne zakončil Olatunji. Prízemná strela legionára tesne minula bránku. Trenčania sa snažili kontrovať, avšak neúspešne. V 29. minúte mohla Podbrezová otvoriť skóre, ale Breznaníkov priamy kop s ťažkosťami vyrazil Chudý. Hostia neuspeli ani po rohu. Slabú efektivitu Horehroncov potrestal Trenčín v 36. minúte. Lamine zamieril z diaľky a trafil - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v závere prvého polčasu: Chudý si poradil s Olatunjiho pokusom a snahu Breznaníka zlikvidoval Yem.

Úvod druhého dejstva bol pokojný. Až v 69. minúte Breznaník vypálil spoza šestnástky, a trafil brvno. Na opačnej strane premrhali dve príležitosti domáci. Najprv prestrelil Corryn, potom po faule na Čatakoviča zahrával Trenčín dokonca pokutový kop. Exekúcie sa ujal sám poškodený, ale jeho pokus išiel nad. V 86. minúte po priamom kope zakončil Kiwior a hlavou rozhodol o deľbe bodov.

AS Trenčín remizoval s FK Železiarne Podbrezová 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk