16.03.2019 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

AS Trenčín - Spartak Trnava 0:1

Futbalisti AS Trenčín pokračujú v slabučkej sezóne, keď v prvom nadstavbovom kole v skupine o záchranu podľahli na domácej tráve v Myjave trnavskému Spartaku 0:1 (0:1).

Domáci mohli otvoriť skóre už v prvej minúte: Kvocerov center našiel Corryna, no ten mieril nad. Trenčín pokračoval v nápore, ale viac gólových šancí si nevypracoval. Tempo upadlo a hralo sa najmä medzi šestnástkami. V 35. minúte Slávik prešiel s loptou po ľavej strane do šestnástky, naservíroval ju Corrynovi, a jeho tvrdú strelu zákrokom vyrazil brankár Bolek. Skóre sa zmenilo necelých päť minút pred prestávkou. Abena vyhral hlavičkový súboj v šestnástke, lopta prešla k Slobodovi, a ten prízemnou strelou prekonal Chudého - 0:1.

Nedlho po zmene strán sa oprel do lopty Čatakovič a jeho strelu z diaľky musel vyraziť Bolek. V 57. minúte sa súboj zopakoval a opäť s úspešným koncom pre trnavského brankára. Domácim chýbal gól a nepomohli im ani striedania. Trnava strážila náskok a párkrát zahrozila z protiútokov. Gólových šancí sa diváci nedočkali. V druhej nadstavenej minúte Bolek opäť vytesnil strelu aktívneho Čatakoviča z priameho kopu. Spartak Trnava vyhral na pôde Trenčína tesne 1:0, keď prvú strelu na bránku Trenčína pretavil v jediný gól zápasu technickou strelou stredopoliar Anton Sloboda. Úradujúci slovenský šampión je s 28 bodmi na čele tabuľky dolnej šestky Fortunaligy, Trenčínu patrí tretia priečka.

Autor: Dušan Guman / sport.sk