05.08.2018 19:00 CET
5 : 1
(2:0)

AS Trenčín - ŠKF Sereď 5:1

Šesť gólov padlo v zápase Trenčína so Sereďou, no nepresadil sa ani jeden Slovák. Skóre 5:1 je však dobrou fackou pre nováčika, ktorý až v treťom kole Fortuna ligy zistil, o čom najvyššia súťaž je.

Začalo sa zostra už od úvodu, Trenčín bol jasným favoritom a vlastne prvým naozaj ofenzívne silným tímom, ktorému nováčik čelil. Šanca El Mahdiouiho po desiatke minút ešte gólom neskončila, ale v 23. minúte prišiel center na Sleegersa, pričom tvrdou ranou zblízka otvoril skóre - 1:0. Viac sa smerom dopredu tlačil stále AS, Penksa mal čo robiť. Neraz svoj tím ešte podržal, no krátky bol na situáciu z 37. minúty už aj on. Projektil El Mahdiouiho z 20 metrov bol nechytateľný a znamenal aj druhý gól - 2:0. Takto sa skončil aj prvý polčas.

"Domáci" tím hral pri chuti, pretože už proti Zabrze si zaknihovali na svoje konto štyri góly a akoby chceli v tomto trende pokračovať aj proti Seredi. Tá nemala veľa šancí a príliš veľa vody nemútila smerom dopredu. Ubbink v prvej šanci druhého dejstva ešte nedal, ale v 54. minúte sa mu to podarilo na 3:0. Na prekvapenie sa presadili aj hostia a to napriek tomu, že v ofenzívne bola bezzubá. Formu potvrdil striedajúci Gatarič - 3:1. Ten istý hráč mohol ešte raz znížiť, no nepodarilo sa mu to a hoci hostia zacítili šancu, napokon ešte dvakrát kapitulovali. Ešte dvakrát sa do siete presadili Čatakovič - 4:1 a Sleegers uzavrel skóre na 5:1 ďalším zásahom. Nováčik tak pocítil náročnosť najvyššej súťaže až v 3. kole.

Autor: Ľubomír Hudačko