29.07.2018 19:00 CET
1 : 4
(1:1)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:4

AS Trenčín nadviazal v novom ročníku Fortunaligy na prekvapujúce a nevyrovnané výkony z predchádzajúcej sezóny a v druhom kole najvyššej slovenskej súťaže podľahol Ružomberku nečakane jednoznačne 1:4 (1:1).

Hostia pohrozili už v desiatej minúte. Vtedy priamy kop zahral faulovaný Daniel. Rozhodol sa pre prihrávku, ktorá našla Gála-Andrezlyho. Jeho center do šestnástky prijal Twardzik, ktorého pohotovú strelu vyrazil brankár Šemrinec. O pätnásť minút neskôr Trenčín otvoril skóre. Čatakovič našiel v šestnástke Manceho, ktorý zakončil rutinérsky a lopta skončila v sieti - 1:0. V 35. minúte hlavný arbiter nariadil pokutový kop pre "Ružu". Príčinou mal byť faul na Kostadinova. Loptu si na biely bod postavil Tandir a poslal ju k žrdi - 1:1.

V druhom dejstve stretnutia druhého kola prišiel Trenčín rýchlo o dvoch hráčov. Druhú žltú a následne červenú kartu uvidel najprv v 57. minúte Šulek a v 64. minúte aj jeho spoluhráč Bukari. Početnú výhodu o dvoch hráčov premenil MFK Ružomberok na tri góly. V 69. minúte odcentroval Urdinov a Qose v šestnástke zvýšil na 2:1. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času rovnaký hráč upravil na 3:1. Na konečných 4:1 uzavrel v 89. minúte strelou k žrdi Takáč. MFK Ružomberok porazil domáci AS Trenčín vysoko 4:1 a po bezgólovej domácej remíze s nováčikom zo Serede zaznamenal prvý trojbodový zápis v sezóne.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk