16.02.2019 14:00 CET
3 : 0
(1:0)

AS Trenčín - FK Senica 3:0

Trenčania vstúpili do jarnej časti výnimočne dobre, keď predposlednú Senicu zdolali suverénnym spôsobom 3:0 (1:0).

AS otvoril zápas aktivitou a rýchlo skóroval. Už v siedmej minúte center Skovajsu z priameho kopu zahlavičkoval do senickej brány Čatakovič - 1:0. Postupne sa začali osmeľovať aj hostia, no vážnejšiu príležitosť si nevytvorili. Trenčania mali prevahu, lopta bola väčšinu času na ich kopačkách. Veľkú šancu mal v 44. minúte Sleegers, ktorého hlavičku z bezprostrednej blízkosti brankár Taborda vyrazil nohami.

Úvodná štvrťhodina druhého polčasu patrila hosťujúcemu celku. Avšak opäť bez väčšej šance, takže hráči spod hradu Matúša Čáka výsledok bezpečne strážili. Náskok zvýšili na dva góly v 82. minúte, keď sa z jedenástky presadil Ubbink. Gólu predchádzal faul lakťom obrancu Duboisa, za ktorý videl po druhej žltej červenú kartu. Na konečných 3:0 upravil v nadstavenom čase striedajúci Paur, keď zakončil prakticky do prázdnej brány individuálnu akciu Ubbinka. AS Trenčín porazil Senicu 3:0 a s 21 bodmi okupujú deviatu priečku, bod pred Podbrezovou. Záhoráci s 15-timi bodmi ostávajú predposlední.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk