29.07.2017 19:00 CET
2 : 3
(2:2)

MŠK Žilina - Tatran Prešov 2:3

Divoký zápas videli diváci v Žiline. Majster si tentoraz zmeral sily s Prešovom a bol jednoznačným favoritom. Od začiatku duelu ale mal veľké problémy a inkasoval od inak málo potentného Tatrana trojku. A to hostia hrali celý druhý polčas o jedného hráča menej a napriek tomu dokázali pod Dubňom senzačne vyhrať!

Už po pár minútach sa menilo skóre a na radosť východniarov sa tešili ich miláčikovia. V pozmenenej zostave, kde vyčnievali posily otvoril skóre Roland Černák. Pekne sa vo vápne uvoľnil a strelou ponad Mandousa dal na 0:1. Lenže domáci odpovedali ešte prvej desaťminútovke a zdalo sa, že išlo len o krátkodobý výpadok. Akcia po odrazoch vo vápne napokon skončila na kopačke Polievku, ktorý presnou ranou k žrdi vyrovnal na 1:1. Zrejme zlomový moment prišiel v 12. minúte, pretože Polievka neda druhý gól v šanci, ale nastrelil len do žrde. To využil Tatran na druhý zásah a opäť bol pri tom Černák. Center do šestnástky nikým nekrytý z prvej krásne posadil k žrdi - 1:2. Opäť sa zdalo, že bude len otázkou času, keď sa Žiline podarí vyrovnať a potom zoberie opraty do svojich rúk. Lenže obrana hostí odolávala, no aj pre nich prišla komplikácia. Po zákroku vo vápne sa pískala proti Tatranu penalta, čo využil Vavro so šťastím na 2:2. Zelenobieli prežili strastiplný záver polčasu, pretože strelec dvoch zásahov Černák to prehnal pri atakovaní súpera a videl v krátkom čase aj druhú žltú kartu. Polčas sa tak skončil nerozhodne a pre hostí ako zo zlého sna. Navyše bol na tribúnu vykázaný ešte aj tréner Jantek.

Všetko nasvedčovalo tomu, že po prestávke majster súpra zničí, veď hral o jedného viac a podarilo sa mu do šatne aj vyrovnať. Ale ich tlak bol prislabý na to, aby odolal legendárnemu prešovského betónu. Šarišania perfektne lopty blokovali, nedali majstrovi možnosť nadýchnúť sa na drvivý nápor a prežili aj nastrelenie ďalšej konštrukcie brány. A navyše, po faule na Kačalu sa pískala penalta aj pre Tatran. Loptu si postavil inak nešťastník Streňo, ale tentoraz sa stal hrdinom a upravil na senzačných 2:3. Tlak Žilinčanov narastal, hostia sa prakticky nedostávali za polovicu ihriska, ale zato držali pre nich výborný výsledok. Pätnásť minút pred koncom Holúbek mieril dobrý pokus, lenže Talian si poradil a udržal priaznivý priebežný stav pre svoj tím aj naďalej. Domáci boli nervózni, hra sa im nedarila podľa predstáv a Tatranu sa darilo držať ich na uzde. V závere nedal hlavičkou ani Mráz, prehlavičkoval bránu. Ani rohové kopy v nadstavenom čase nič neriešili pre šošonov a preto majú po dvoch kolách stále 0 bodov. To Prešov získal senzačné tri body na pôde majstra napriek tomu, že dohrával celý druhý polčas o jedného hráča menej. Dokonca domácim strelil toľko gólov čo dánska Kodaň a hoci inkasoval v novom ročníku ligy už sedemkrát, strelil po dvoch dueloch už 4 góly. To sa mu vlani podarilo až po 12. kole.

Autor: Ľubomír Hudačko