22.10.2016 17:00 CET
2 : 2
(1:2)

Zemplín Michalovce - Tatran Prešov 2:2

Slušný ofenzívny duel videli diváci v Michalovciach. Vo východniarskom derby sa aj druhýkrát v sezóne zrodila remíza, tentoraz po dvoch úspešných pokusoch na oboch stranách. Zápas mal len dvojicu strelcov, presadili sa Danko a Olansunkanmi.

Na slabo pripravenom trávniku sa od začiatku hral svižný duel a prvá štvrťhodina priniesla hneď dva presné zásahy. Najprv zahrmelo do siete Zemplínčanov a to po úniku šikovného Olansunkanmiho. Zoči-voči brankárovi potom nemal problém loptu upratať do siete a predtým si poradil aj s posledným obrancom - 0:1. V tej chvíli sa stal Nigérijčan najlepším strelcom Tatrana s tromi gólmi. No hostia sa dlho netešili, už po pár minútach z uhla na pravej strane vypálil Danko a lopta pomerne nečakane skončila až v sieti - 1:1. Kurióznym spôsobom prišlo k neuznaniu gólu Jakuba Rolinca, ktorý umiestnil ranu k žrdi. Tatran sa tešil, ale situácii podľa rozhodcu predchádzalo zlé vhadzovanie autu. Skóre tak ostalo nezmenené. Zmeniť to mohol v 23. minúte opäť Olansunkanmi, ale namieril svoj pokus len do brvna. Do konca polčasu sa ešte diali veci, pretože legionár Ashiru si pripísal svoj druhý gól v dueli a celkovo štvrtý v tejto sezóne. Po dobrom pase na pravú stranu sa neštítil z uhla napáliť pod brvno a Prešov opäť viedol - 1:2. V závere mohol pridať zásah aj Rolinc, ale únik 1 na 1 nezvládol.

V konečnom dôsledku to Tatran môže len mrzieť, pretože v derby so Zemplínom nebol horším tímom a miestami diktoval tempo. Po prestávke sa síce hostia logicky viac stiahli do defenzívy, no skúšali ohroziť bránu súpera aj nejedným brejkom. Pomerne skoro sa však domácim podarilo vyrovnať, keď tečovanú strelu Talian nedočiahol a začínalo sa odznova - 2:2. Michalovčanom narástli krídla a skúšali sa predrať dopredu za ďalšími možnosťami na zmenu stavu. S pribudajúcim časom sa však ihrisko už vôbec nepodobalo na to, ktoré má niesť ligové parametre a bolo to skôr o boji. Kunca štvrťhodinu pred koncom síce mohol pochovať nádeje Prešovčanov na zisk bodu, ale skvele zasiahla obrana. Tatran sa už sústredil na udržanie nerozhodného stavu a aj preto si napravil chuť po vypadnutí z pohára a v lige ťahá minisériu troch neprehratých duelov za sebou. V tabuľke navýšil náskok na posledné Zlaté Moravce, naopak, Michalovce zaznamenali prvú remízu od začiatku augusta a sú na šiestom mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko