0 : 0
(0:0)

Zemplín Michalovce - FK Senica 0:0

V 14. kole Fortunaligy remizoval Zemplín Michalovce so Senicou bez gólov 0:0.

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal. Hralo sa medzi šestnástkami a mnoho šancí diváci nevideli. Aktívnejší však boli predsa len domáci. V piatej minúte po Žofčákovom centri hlavičkoval nad Škutka. Potom, v desiatej minúte, po priamom kope Danko z dobrej pozície namieril priamo do brankára Šullu. V trinástej minúte dali o sebe vedieť hostia. Kratochvíl sa predral michalovskou obranou a jeho strela išla tesne vedľa žrde. Najväčšiu šancu mali Michalovce v 36. minúte. Podhorinovu dobre mierenú strelu Šulla vyboxoval. Do kabín schádzali oba celky za bezgólového stavu.

Druhý polčas sa niesol v znamení hry z toho prvého. Zmenili sa však podmienky. Terén bol ťažší a vyhovoval lepšie hosťom. V 60. minúte Koscelník zatiahol ručnú brzdu pred Weritonom, za svoj nekompromisný faul uvidel červenú kartu a musel sa porúčať pod sprchy. Hostia teda hrali o jedného hráča v poli viac, ale nevymysleli nič, čo by bolo viedlo k zmene skóre. V 77. minúte mohli skórovať, keď lopta, odrazená od Podhorina, tesne minula žrď. Od 81. minúty hrali Seničania v poli už o dvoch hráčov viac. Červenú kartu videl tentoraz Zofčák. Senica mohla rozhodnúť v 90. minúte - lopta, odrazená od Mráza, sa odrazila aj od brvna na bránkovú čiaru a následne ju Podhorín odpálil preč. Stretnutie sa tak skončilo bezgólovou remízou. MFK Zemplín Michalovce remizoval s FK Senica 0:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk