03.05.2017 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:1

Posledný celok Fortunaligy 1. FC Tatran Prešov remizoval na domácej pôde s predposlednými Zlatými Moravcami 1:1 (0:1).

Zmeny v základných zostavách začali prichádzať už od druhej minúty duelu. Domácim sa práve v tejto minúte nepríjemne zranil Peter Leško. Ešte chvíľu to skúšal rozchodiť, no v desiatej minúte ho musel vystriedať Haladej. Skóre sa prvýkrát menilo v 14. minúte. Hostia po akcii Válovčana otvorili skóre, keď menovaný hráč dostal dobrú prihrávku za obranu a popri Talianovi rozvlnil sieť - 0:1 z pohľadu prešovského Tatrana. Zelenobieli mohli vyrovnať v 22. minúte, ale Dávid Leško trafil centrovanou loptou žrď. Čistá šanca sa črtala aj pri dorážke; obrana hostí loptu zázračne zblokovala. ViOn mal veľkú príležitosť navýšiť náskok v 37. minúte: Orávik zahral nakrátko na Pintéra a jeho prudké zakončenie skončilo na brvne domácich.

V druhom polčase sa v meste pod Tatrami rozpršalo, ale obraz hry sa príliš nezmenil. Obom tímom chýbali väčšie príležitosti. Po hodine hry dostal druhú žltú kartu hosťujúci Gešnábel. Prešov mohol početnú prevahu využiť o šesť minút nato. V 66. minúte sa striedajúci Trebuňák pošmykol v dobrej pozícii a vzápätí napálil do brvna Kačala. Strelecké suchoty domácich pokračovali, po rohu v 70. minúte vystrelil opäť do tyče Trebuňák. V 81. minúte dostal druhú žltú kartu aj Prešovčan Dupkala a sily na trávniku sa vyrovnali. Trénerovi domácich Mirovi Jantekovi potom vyšlo striedanie: v 84. minúte prišiel na plochu Rolinc. O pár okamihov bol po prečíslení v šestnástke na správnom mieste a vyrovnal na konečných 1:1. 1. FC Tatran Prešov remizoval s ViOn-om Zlaté Moravce 1:1 (0:1) a poradie na chvoste tabuľky najvyššej súťaže sa naďalej nemení. Posledný je Tatran, predposledné naďalej Moravce. Negatívny divácky rekord nepadol, zápas sledovalo na štadióne v NTC Poprad 185 divákov.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk