01.10.2016 17:00 CET
3 : 1
(2:0)

Slovan Bratislava - Zemplín Michalovce 3:1

V jedenástom kole triumfoval Slovan Bratislava nad Zemplínom Michalovce 3:1 (2:0), keď základ výhry položili v prvom polčase.

Úvodné minúty nepriniesli ani väčšie nasadenie niektorého z tímov, ani príležitosti na zmenu skóre. Michalovce zakončili strelou pod brvno, ktorú Mucha vyrazil na rohový kop. Následne sa k bráne súpera dostali domáci. Možnosti nezužitkovali Schet ani Soumah. Zadarilo sa Čavričovi, ktorý v 19. minúte do prázdnej brány zakončil kombinačnú akciu - 1:0. Rovnaký hráč mal čoskoro šancu aj na druhý zásah v stretnutí, tentoraz neuspel pred Macejom. V 33. minúte zvýšil vedenie Slovanu Soumah, ktorý s prehľadom premenil pokutový kop - 2:0.

Znížiť za hostí mohol v 52. minúte Danko. Vypálil prudko, ale zároveň do miesta, kde stál pripravený Mucha. Vzápätí sa na opačnej strane uvoľnil Soumah a rovnako pálil iba do brankára. Do rýchleho útoku sa osamotene rútili Rigo so Soumahom. Zakončil prvý menovaný, Macej však jeho úmysel vystihol. S pribúdajúcim časom sa Zemplínčania museli snažiť o útočenie vo väčšom počte, čím sa pre belasých otváral priestor na kontry. Najnebezpečnejšiu z nich zakončil technickým pokusom Čavrič. Po nezáživnejších minútach na trávniku sa v pokutovom území odrazila lopta k Soumahovi, ktorý neskóroval. Gól nepridal ani v 80. minúte, keď opäť neuspel sám pred brankárom hostí. Slovan na 3:0 zvýšil o dve minúty neskôr. Hlavičkou po centri De Kampsa trafil do čierneho bývalý futbalista Michaloviec Vernon de Marco. V záverečnej desaťminútovke Macej opäť zlikvidoval nájazd Soumaha a do odkrytej brány po prihrávke Kubíka neskóroval Čavrič. V 89. minúte Michalovce znížili, keď jedenástku premenil Škutka. Potom ešte hlavičku Kushtu s námahou vytesnil Mucha.

Slovan Bratislava porazil Zemplín Michalovce 3:1 (2:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk