18.07.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Zemplín Michalovce - AS Trenčín 0:1

Premiérové vystúpenie Michaloviec vo Fortuna lige prilákalo na štadión Zemplína veľa divákov. Hostia o svojom víťazstve rozhodli až v závere zápasu.

Spočiatku sa tlačil dopredu Trenčín a dostal sa aj k rohovému kopu. Domáci prenikli do šestnástky hostí až v 6. minúte. Roh vybojoval Nworah. V 10. minúte hlavičkoval Nworah a Šemrinec efektne nepustil loptu do siete. V 13. minúte Turík vystrelil spoza šestnástky a trafil ľavú tyč. Lopta sa ešte odrazila od Šemrinca, aby ju gólman AS napokon skrotil. V 16. minúte na opačnej strane tesne vedľa pálil Rundič. Štandardnú situáciu v 22. minúte po ruke hostí zahral Kunca strelou nad. V 29. minúte vynikol na pravom krídle Kessel, no jeho prihrávka sa pred bránu Zemplína nedostala. V 36. minúte Calero vybojoval loptu, vysunul Turíka a strieľaná prihrávka minula bránu. Minútu pred koncom polčasu Grič hlavičkoval pod žrď trenčianskej bránky. Šemrinec opäť zachránil.

Obraz hry sa po prestávke zmenil. Trenčín sa stal aktívnejším a iniciatívnejším. Domáci sa museli zomknúť v obrane. Hra sa potom postupne spomalila. Po dvoch priamych kopoch strieľal volejom Grič. Lopta mu nesadla. Šancí Michaloviec bolo v druhom polčase menej. V 79. minúte sa prekľučkoval obrancami Považanov Nworah a dobre vystrelil. Šemrinec však ani túto šancu nenechal domácich zakončiť gólom. Michalovce sa stiahli. V 85. minúte z niekoľkých metrov hlavičkoval do brány Koolwijk a otvoril skóre - 1:0 pre hostí. V nadstavenom čase brankár Kira zvládol samostatný nájazd Jaira. Po 92 minútach zápas skončil. MFK Zemplín Michalovce prehral vo svojom prvom zápase v najvyššej slovenskej futbalovej lige s úradujúcim majstrom Fortuna ligy AS Trenčín 0:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk