04.03.2016 18:00 CET
2 : 3
(2:2)

MŠK Žilina - Zemplín Michalovce 2:3

Ďalší nečakaný výsledok na úkor Žiliny. MŠK prehral na jar aj s druhým nováčikom a na titul môže zabudnúť. Proti Michalovciam šošoni ťahali za kratší koniec pomerom 2:3 a preto si Zemplín výrazne v boji o záchranu polepšil. Zároveň ide o prvú výhru trénera Grigu na lavičke východniarov.

Hralo sa v neprívetivom počasí, čo nepotešilo najmä divákov. Žilinčania boli napriek oslabeniu odchodom opôr favoritom a očakávala sa výhra. Po kikse Volešáka ešte nič nenasvedčovalo tomu, aby mali prísť akékoľvek problémy, veď aj Paur svoj tím poslal do vedenia po dobrom centri a presnej hlavičke na 1:0. Lenže potom prišiel ďalší kiks v obrane a pohotovým zakončením o pár minút po góle Paura vyrovnal Koscelník presnou strelou - 1:1. Gólostroj však pokračoval a Žilina sa dostala opäť do vedenia, tentoraz po biliardovej akcii hlavičiek, na konci ktorej bol Vavro - 2:1. Zdalo sa, že situáciu už budú mať domáci pevne v rukách, no na konci polčasu prišlo opäť vyrovnanie. Z diaľky namieril presne aj v vďaka teču Lukič - 2:2, Volešák sa naťahoval márne. Šošoni mohli ešte pred prestávkou strhnúť vedenie na svoju stranu, ale Paurova hlavička mierila iba na brvno.

Po zmene strán bolo jasné, že Michalovčania svoju kožu len tak lacno nepredajú a cítili šancu aj na všetky body. Dvakrát vyrovnali stav zápasu proti chybujúcej obrane MŠK a preto sa diváci mohli tešiť na ďalšie zaujímavé zvraty. Lenže hráči akoby predviedli to najlepšie už v prvom dejstve a šance sa rodili len sporadicky. Len vedľa brány mieril Votinov a potom sa na Žilinu valila smola. Zranil sa Bénes a Lukič po odrazenej lopte druhým gólom v zápase akrobaticky upravil na senzačných 2:3. Vyrovnať potom mohol Haskič, ale neuspel a to už domáci mali na koapčkách viac nervozity, ako pokoja. Kelemen hájil náskok spoluhráčov, Votinov navyše v závere mohol rozhodnúť. Nenamieril však päť minút pred koncom presne a preto tri body putujú na východ. Žilina na jar prehrala zatiaľ oba zápasy, pritom oba hrala s nováčikmi. Na titul tak môže zabudnúť, Zemplín si v boji o záchranu výrazne polepšil.

Autor: Ľubomír Hudačko