25.07.2015 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

MFK Skalica - Zemplín Michalovce 1:0

Nováčik zo Skalice pokračuje vo víťaznom ťažení a aj v druhom kole Fortuna ligy si pripisuje 3 body. Tentoraz zdolal ešte nedávno konkurenta v boji o postup do najvyššej súťaže - Zemplín Michalovce. Hrdinom sa stal skúsený Gašparík, hostia ostávajú s nulou na konte v počte bodov aj v kolonke gólov.

Zápas sa hral v Senici a divákov duel príliš nelákal. Hralo sa príliš opatrne a po dvadsiatich minútach sa hostia dokonca museli vysporiadať s dvojicou zranených hráčov a teda aj dvojitým striedaním. Vzhľadom na výsledok proti Ružomberku bola Skalica miernym favoritom a potvrdzovala to aj aktivitou smerom dopredu. Michalovčania však vsadili na pevnú defenzívu a veľa šancí sa preto nerodilo. Na prvú vážnejšiu možnosť si museli diváci počkať až do 32. minúty, keď sa po rohu Gašparíka k hlavičkovému zakončeniu dostal Čermák, ale loptu poslal tesne nad bránu. Na michalovskej strane sa ako prvý dostal k strele až v 37. minúte Kunca, ktorý pálil nepresne, krátko nato Hamuľakov pokus zblokovala skalická obrana na roh. V závere polčasu sa však už skóre menilo. Mazan vyštartoval dopredu a keď sa k lopte dostal skúsený Gašparík, namieril presne a bolo 1:0. Kira nemal nárok a takto sa prvé dejstvo aj skončilo.

Viac sa teda po prestávke potrebovali snažiť hostia, no aj keď sa k lopte dostávali častejšie, nebolo to ono. Vyložená gólovka rozhodne neprichádzala a čas plynul. Skalica mala tesne, ale predsa len nahraté a minimálny náskok bránila zubami-nechtami. Štvrťhodinu pred koncom bol blízko k zveľadeniu vedenia Skalice skúsený zakončovateľ Lietava, ktorý po Kurákovom centri z uhla napálil loptu do Kiru. Vzápätí sa do rýchlej kontry dostali Michalovčania, z 20 metrov vystrelil striedajúci Hamuľak, ale vysoko nad. V 82. minúte opäť pohrozil michalovský, spoza pokutového územia napriahol Kunca a jeho projektil len tesne minul Hajdúchovu svätyňu. Gašparík mohol definitívne rozhodnúť z priameho kopu, ale brankára neprekonal. Michalovce ešte skúsili na konci vyrovnať, ale nedočkali sa ani gólu a teda ani bodového zápisu. Zatiaľ majú po dvoch dueloch skóre 0:2, kým druhý nováčik, zo Skalice, je na tom výborne. Zatiaľ stopercentne.

Autor: Ľubomír Hudačko