05.03.2016 17:00 CET
1 : 2
(0:2)

MFK Skalica - AS Trenčín 1:2

Nováčik súťaže prehral na domácom trávniku s lídrom Fortunaligy AS Trenčín 1:2, keď dvojgólový náskok hostí z prvého polčasu dokázal po obrátke iba znížiť.

Už v piatej minúte Masaryk využil rýchlosť a v pokutovom území vysunul Mazana. Nasledovala slabá strela, ktorú Šemrinec zrazil na roh. Rabiu poslal loptu na ľavú stranu ihriska, odkiaľ priletel center na hlavu Maierhofera. Ten hlavičkoval do zeme a hoci jeho zakončenie nebolo najprudšie, prekonal Krnáča - 1:0 pre hostí. V 16. minúte Skovajsa vypálil azda z 35-tich metrov. Krnáča strelu vyrazil nad bránku. Po rohu prišla ďalšia zaujímavá situácia. Schet sa dostal k odrazenej lopte, jeho prvú strelu domáci zblokovali, no druhú zastavilo až brvno. V 22. minúte nahrávka Scheta našla v strede vápna nabiehajúceho Bera a mladík prestrelil domáceho brankára druhýkrát - 2:0 pre AS. V 27. minúte sa domáci Šebesta natlačil do šestnástky a vystrelil priamo do Šemrinca. V 31. minúte sa Bero ocitol pred Krnáčom, gólman Skalice zmenšil strelecký uhol a loptu zrazil na rohový kop. O minútu nato sa v dobrej príležitosti ocitol strelec prvého gólu Maierhofer. Krnáč jeho prízemnú strelu zastavil nohou.

Po hodine hry to mohlo byť 0:3. Center na hranicu vápna našiel hlavu Skovajsu a Krnáč loptu vytiahol z pravého rohu svojej brány. V 62. minúte Kleščík nedovolene bránil v zakončení jednému zo Skaličanov a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil Masaryk - 1:2. Vzápätí dostal červenú kartu Rabiu, ktorý po vkĺzačke pristúpil nohu protihráča. Veľkú šancu mala Skalica v 81. minúte. Strieľaný center padol na hlavu domáceho hráča, ktorý tesne pred Šemrincom loptu hlavou pridvihol. Gólman Trenčína podržal vydareným zákrokom AS v hre o tri body. Nepríjemný bol v nadstavenom čase center Masaryka. Skóre sa však už nezmenilo, a tak AS Trenčín vyhral na Záhorí gólmi Bera a Maierhofera 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu