17.10.2015 17:00 CET
2 : 1
(1:1)

AS Trenčín - ŠPORT Podbrezová 2:1

Vedúci celok tabuľky nestratil s predposlednou Podbrezovou ani bod. Trenčín na domácom ihrisku porazil železiarov 2:1 (1:1).

Už po pár sekundách hry Guba spracoval center na hranici dvanástich metrov a halfvolejom tesne minul. V 16. minúte po zaváhaní domácej obrany išiel z uhla Podio sám a hľadal lepšie postaveného Andrezlyho. Tesne pred ním odkopol brániaci hráč na roh. Madu vypálil do protipohybu brankára, ale strele chýbali decimetre. V 19. minúte Rabiu oblúčikom vysunul Koolwijka, ktorý zoči-voči Kuciakovi skúsil brankára prehodiť. Ten loptu končekmi prstov zachytil. Podiov roh pristál na hlave voľného Vajdu. Hosťujúci hráč namieril do stredu brány, takže Šemrinec zachránil na čiare. V 30. minúte zľava nabil Madu Kesselovi. Gino z hranice šestnástky namieril k pravej žrdi - 1:0. Vaščák zatočil loptu z pravej strany na druhú žrď, kde zakončoval Podio. Lopta na dlhú nohu z jeho kopačky letela nad. V 38. minúte Van Kessel vypálil z 20-tich metrov. Po Kuciakovom zákroku sa lopta odrazila pred Koolwijka. Holanďan umiestňoval popod brankára do brány, ale radosť Trenčanov zmarila zástavka rozhodkyne Súkeníkovej. V poslednej minúte prvého polčasu Andrič vystrelil z veľkej vzdialenosti a lopta preplachtila do siete - 1:1. Hoci ju Šemrinec špičkami prstov pohladil, gólu obrancu Podbrezovej nezabránil.

V 50. minúte si Kessel hodil loptu popod vybiehajúceho brankára a z uhla skúsil trafiť odkrytú bránu. Rozozvučal obe žrde, aby nasledovala dorážka Gubu na päťke. Útočník prázdnu bránu netrafil. V 66. minúte do obrany vnikol Bero, prihral Rabiuovi, ktorý strelil do Kuciaka. V 73. minúte dostal Bero pas za obranu, predbehol svojho strážcu, položil si brankára a skóroval povedľa posledného brániaceho hráča - 2:1. Wesley po zemi trafil ľavú žrď. V nadstavenom čase zdanlivo nevinná situácia skončila takmer gólom. Kleščík si so Šemrincom nerozumel a problémy narobila AS skackajúca lopta.

Trenčín porazil Podbrezovú 2:1 a dosiahol tretie ligové víťazstvo v rade. Tým si udržiaval prvú priečku tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk