11.07.2014 18:30 CET
2 : 1
(1:1)

Milinković zariadil víťazstvo Slovana

Podbrezová predviedla v premiérovom zápase v najvyššej súťaži dobrý výkon a dokázala potrápiť majstrovský Slovan. Ten napokon doma zvíťazil tesne 2:1, keď ho dvoma strelenými gólmi spasil Marko Milinković.

Mužstvá vstúpili do zápasu celkom svižne, obe sa snažili tvoriť akcie a vytvárať si gólové šance. K nim sme sa ale dostávali len sporadicky, keďže Podbrezová skvele bránila útoky aktívnejšieho Slovana. V 23. minúte mohol belasých poslať do vedenia Milinković, no jeho dobrý lob napokon v poslednej chvíli odvrátil Kupčík. Vzápätí mal ešte väčšiu šancu skúsený kanonier Juraj Halenár. Jeho tvrdá strela po odrazenej lopte však skončila na pravej žrdi Balážovej bránky. Presne po polhodine hry to už Slovanu vyšlo. Nová posila Jablonský poslal z ľavej strany gólový center na Milinkoviča a ten sa nemýlil - 1:0. Podbrezová na tento inkasovaný gól fantasticky zareagovala. Síce najprv Juraj Pančík a Pablo Podio neuspeli, no v 36. minúte už bolo vyrovnané. V skrumáži sa skvele zorientoval Juraj Hovančík a presnou strelou vsietil prvý gól Podbrezovej vo Fortuna lige - 1:1. Bývalý stredopoliar Košíc sa dokázal presadiť hneď v prvom ligovom zápase za horehronský klub. V závere zvýšil aktivitu opäť Slovan, no do polčasového hvizdu sa už stav nemenil.

Druhý polčas sa začal v kľudnejšom tempe. Na vážnejšiu akcie sme museli čakať až do 61. minúty, kedy krásne vypálil Hovančík. Jeho vydarený pokus avšak Perniš bravúrne zneškodnil. Vzápätí sa do dobrej streleckej pozície dostal Richard Lásik, no mieril tesne nad Balážovu bránku. V 67. minúte preukázal svoje skvelé technické schopnosti Soumah, pripravil šancu pre Fořta, ale ten v sklze na loptu nedočiahol. Podbrezová trpezlivou hrou vyčkávala na svoju príležitosť a tá prišla v 75. minúte. Zaváhanie domácej obrany mohol potrestať Juraj Pančík, no v poslednej chvíli ho čisto zastavil Dávid Hudák. O päť minút neskôr sa úradujúci majster znova dostal do vedenia. Rýchlu akciu zakončil Marko Milinković nečakanou strelou za chrbát Baláža - 2:1. O štyri minúty mohol Slovan rýchlo prísť o vedenie, no Perniš svoje zaváhanie skvele odčinil. V záverečných minútach si už belasí postrážili svoje tesné vedenie a pripisujú si očakávané tri body. Nováčik z Podbrezovej sa aj napriek konečnému výsledku rozhodne nemá za čo hanbiť. Naopak ukázal svoju silu a hlavne preukázal, že si nezaslúži byť podceňovaným.

Autor: Filip Kubaliak