04.04.2015 17:30 CET
4 : 1
(3:1)

MŠK Žilina - MFK Košice 4:1

Žilina prerušila trojzápasovú šnúru bez výhry a Košice zdolala vysoko 4:1 (3:1). Prehra je pre nie zle hrajúcich hostí krutá.

Už v 2. minúte rozobrali košickú defenzívu priamo vo vápne a loptu, skákajúcu pred bránou, odpálil napokon Djordjevič. O minútu Čmelík centrom nabil Mihálikovi, ktorý hneď zakončoval a Košičania loptu zrazili na roh. Štvrtá minúta priniesla rohový kop a ďalšiu šancu Žiliny. Domáci zakončovali hlavou tesne mimo brány. V šiestej minúte však už svoju prevahu pretavili i do gólu. Na Maboukov center do šestnástky z pravej strany si nabehol Jelič, vyhral vzdušný súboj s košickým hráčom a z päťky skóroval - 1:0.

Prešlo päť minút a Žilina udrela znovu. Strelec prvého gólu Jelič si nabehol na prihrávku pomedzi hráčov a po zemi okolo gólmana Stijakoviča napálil k bližšej žrdi - 2:0. Košičania sa postupne vymanili z tlaku a vidieť ich bolo čoraz viac v útoku. Chvíľami Žilinčania loptu iba odkopávali zo svojej polovice. V 32. minúte voľný Viazanko napálil z vnútra šestnástky do konštrukcie Volešákovej brány.

V 38. minúte Košičania zakombinovali v blízkosti šestnástky, na konci bol Pačinda a jeho pozemný pokus skončil pri opačnej žrdi - 1:2 z pohľadu Košíc. Ibaže prešli dve minúty, na center si vyskočil opäť Jelič a hlavičkou k opačnej žrdi zavŕšil v prvom polčase svoj hetrik - 3:1. V 42. minúte sa nepríjemne zranil Djordjevič, ktorý chvíľu nemohol chytiť dych. Napriek zásahu lekárov nebol v poriadku a musel striedať. Po jednej nadstavenej minúte schádzali mužstvá do kabín za stavu 3:1 v prospech domáceho tímu.

Už po piatich minútach druhého dejstva mladý Čmelík z pravej strany posielal ťažko povedať, či center alebo strelu a lopta prekvapila Stijakoviča, ktorý ju nestihol vyraziť z brány - 4:1 pre Žilinu. O dve minúty zakončovali Košičania zblízka Viazankom, no gól pre údajný ofsajd neplatil. Ak, tak postavenie mimo hry bolo skutočne minimálne. V 60. minúte sa do šance opäť dostával Jelič, ale Stijakovič nedal priestor k zvýšeniu skóre a včas zasiahol.

V 68. minúte hostia vyprodukovali chybu v rozohrávke a Jelič mal našliapnuté k ďalšej šanci. Postranný rozhodca mu odmával ofsajd. V rovnakej minúte stihol ešte Jelič vypáliť nad bránu Košíc. Séria rohových kopov hosťujúceho MŠK nepriniesla v 71. minúte nič. Lopta potom lietala zo strany na stranu, no rovnako bez gólového efektu. V 83. minúte bol Mihálik, žiaľ, rýchlejší ako myšlienka a nestihol loptu v dobrej príležitosti doraziť do brány a minul ju. Pred Novákom dobre zasiahol Volešák.

Žilinčania nevyužili ani posledný rohový kop v zápase a po trochu nervóznej výmene názorov medzi hráčmi zápas skončil. Žilina sa vďaka víťazstvu 4:1 (3:1) nad MFK Košice minimálne na jeden deň ocitla na čele tabuľky Fortunaligy pred druhým celkom tabuľky AS Trenčín.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk